Sziasztok .
Gondoltam megosztom veletek ezt a kapcsolás gyűjteményt.
Sok sok zenekari és hifi erősítő rajza megtalálható.
mérete miatt nem tudtam feltölteni a tanyára.
http://data.hu/get/5420304/Professional__Power_Amplifiers_Chematics_Disk.rar
üdv:hifi64
Sziasztok!
A fenti tunerben van egy 5 lábú fekete téglatest alakú alkatrész. Ez van ráírva: TOKO AR50Hx.
Úgy tűnik, hogy belül kh-s, mert ha megnyomom torzít a rádió. Kérdésem, hogy mi lehet ez és mivel tudnám helyettesíteni? Gondolom valamilyen szűrő lehet, de milyen? Az IC-t sem sikerült beazonosítani, rajz alapján okosabb lennék, de mindenhol csak a blokkvázlata szerepel.
Üdv.
Sziasztok!
Érdeklődnék nincs Valakinek a lift környékéről anyaga? (robbantott ábra , fénykép) Az okos szétszedte, és bezacskózva hozta hozzám, hogy rakjam össze.
Köszi.
Üdv. Mindenkinek!
A fent nevezett készülékbe sajnos a nyílásain keresztül bekerült a gyerekek által egy fém haj csatt. A probléma az lett, hogy bekapcsolás után 1mp-ig van "némi" hang, aztán teljes csend.
Ha ki- be kapcsolgatjuk mindig megszólal egy pillanatra. Sajnos fizikálisan semmi nem látszik, ami ki mérhető az talán rendben van. Túl sok a csipek száma, hogy fejből menjen. A csatlakozókról a jel megérkezik az ET9235 típusú elektronikus hangerőszabályzóra, de onnan tovább nincs jel. Vagy teljes "MUTE" állapot keletkezett, vagy valamelyik IC tönkre ment. Oszcilloszkóppal próbáltam követni a színusz útját, de ET-nél megáll minden. Processzor, vagy programozott alkatrész nincs benne, de nem ismertem fel, hogy ET hogyan vezérlődik... CMOS TTL is van egy garmadával. A hangerő szabályzására egy monó poti szolgál, gondolom egyenfeszültséggel szabályozna, de nincs egyik lábán sem mérhető feszültség..
Keresek némi infót, doksit.
Köszönöm!