Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

WHIRLPOOL AWM 815WP

WASHING-MACHINE - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
340.7 KB
Page
8
Category
WASHING-MACHINE
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar whirlpool manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
WHIRLPOOL AWM 815WP service manual (1st page)
Preview of WHIRLPOOL AWM 815WP [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
WHIRLPOOL AWM 815WP service manual (2nd page)
Preview of WHIRLPOOL AWM 815WP [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    WHIRLPOOL AWM 815WP 815 WP
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant WASHING-MACHINE forum topics:
A whirlpool awe6516 mosógép panel F26 hibát produkál-Megoldva
Sziasztok !
A mosógép egy bontott panellel már megjavitva . A szivattyú jól müködik.
Jó lenne ezt a rossz panelt megjavitani !
A panelt vastag kőkemény lakk borítja
Belemérni,alkatrészt cserélni,igy nem lehet .
Most már oldószerrel próbálom a lakkot leszedni .
Meglátjuk , hogy sikerül-e ?
Ez a hibakód , F26 , a lugszivattyú és áramköre .
Az acs nincs kilyukadva és szemre nem sérült .
Az alkatrész pótlás valószinűleg , "rossz bontásra"panelből , fog történni
Kérem hogy e ritka hiba javitásában segitsetek ! Köszönöm szépen
Üdv varga jano

 
Whirlpool Awe8725 néha F06( Megoldva) , most meg már F05 MEGOLDVA
Sziasztok! Hozzám került javításra az említett gép. A helyszínen tényleg nem bírtam lelket verni bele, csak hibakód. Hazahoztam , majd másnap reggel gondoltam nekilátok, előtte egy próba, láss csodát megy. Gondoltam valami kontakt, a kábelköteg motorcsatlakozójában a vezetékeket ráforrasztottam az érintkezőkre, a motor csatlakozót megtisztítottam mert igen oxidos volt. Továbbra is ment a gép, kb 10 centrifuga tökéletesen. Most reggel ismét próba mert már haza kéne vinni, kapásból bevágta az F06-ot. Próba 2x , majd csak egy leszivattyúzást kértem, az ment neki, utánna ismét centri és akkor már elindult, nincs hibakód. Szerintetek kontakthiba, ámbár azt már ugy gondolom kizártam, vagy a panelon az elkók elöregedése is produkálhat ilyen hibát? Esetleg valami más, ajtózár, stb...? Nos az F06-ot úgy néz ki lejavítottam, motorcsatik alul - felül direktre forrasztva. Nos gondoltam ha már vagy 20x ment a centri, ideje mosni is. Ekkor jön a meglepi, rendesen elindul, vizet elkezdi beengedni, eléri az első szintet( közben elindul a lassú motor forgatás oda -vissza) , vízsugárválasztó motor átáll a másik pozícióra, folytatja a vízbeeresztés majd kis idő elteltével mielőtt elérné a 2. szintet F05. Cseréltem 3 db NTC-t, 2 fűtőbetétet, az eredmény mindíg F05. Szerintetek? A fűtésrelét figyeltem műszerrel, mikor be kellett volna húzni, akkor állt ki hibára. Kivettem és cserével nem produkálja a hibát. Kint behúzattam, valószínű beéghetett mert nem ad át delejt. Köszönöm a segítségeket!
Whirlpool UW8 F2C XBI N - no frost jegesedés
Sziasztok.

Adott a tárgyban nevezett fagyasztószekrény. Egy idő után zörögni kezd a ventillátor, ebből tudom hogy ismét olvasztani kell. Garancia lejárta után kezdte el csinálni, és szeretném a lelki világát megérteni hogy meg tudjam javítani...

Leolvasztottam kitakarítottam, és az alábbi méréseket eszközöltem:
# A defrost fűtőbetét 400ohm (ez megfelel a kb 140W-os teljesítménynek)
# Hőbiztosíték (121°C-os típusú patron a hűtő lamellák között) nem szakadt
# Hőelem a hűtő elejében szobahőmérsékleten 3kohm körüli
# Hőelem a hűtő csövön (a lamellák tetején) szobahőmérsékleten 3kohm körüli
# A két hőelem ellenállása, melegítve csökken
# Az első (külső) hőelemet közvetlenül fújva fagyasztóval 15kohmra felmegy az ellenállása (-12°C)
# A hátsó hőelemet nem értem el (a két hőelemet szobahőmérsékleti ellenállásra kimértem míg szét volt szedve a hűtő ezen része, fagyasztani csak összerakás után jutott eszembe...), így csak közvetetten tudtam fújni, de 9kohmig az is felment. 

Ezen mérések alapján mindkét hőelemet, a hőbiztosítékot és a leolvasztó fűtőbetétet is jónak ítéltem, így összeraktam. 

Marad a vezérlés, és itt szeretnék kérni segítséget. A no frost funkció mi alapján kapcsol be? Differenciál a két hőelem között a vezérlés (figyeli hogy a hűtő felületen meg van a -20°C, és a front oldali hőelemen is annyinak kell lenni, különben nem megfelelő a levegő keringés)?
Vagy a front oldali hőelem csak a beáramló levegő érzékelésére szolgál (ajtó nyitvamaradás)?

Asztalon behuzalozom a vezérlőt, a hőelemek helyére két 30k-s potmétert kötök, de a kérdés hogy egyszere kell állítanom az ellenállást, és csak magas ellenállás esetén fog a lolvasztás bekapcsolni, vagy ellenállás különbségre fog kapcsolni?

Köszönöm a tanácsokat.
WHIRLPOOL AWE 6316 mosógép panel, nem bekapcsolható, ajtó sem zár be.Csere panellel javítva.
Sziasztok! A fent nevezett mosógép panelje hozzám került javításra.Fotót az előlapról megpróbálok föltenni!Tápfeszek, ELKO-k jónak tűnnek.Az ajtózár áramkört jónak mérem.A program a 24C16-ban sérültnek tűnik.Nem újra írható.uP hiba?Agyhalott?Kérem,hogy mondjatok véleményt! Most az 1000uF/10V és az 1000uF/16V ELKO ki lett cserélve egy bontott 2200uF/25V ELKO-ra.Az ELKO-kat ,amit kivettem,továbbra ia,jónak mérem.Amit beleraktam,annak a kapacítása 1900uF.Most életjelenségeket mutat.Újabb fotókat készítettem.Program továbbra sem írható.Mi van ezzel?Segítségeteket kérem!Előre is köszönöm.Üdv Jano
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce