Üdv Mindenki!
A fenti készülék távirányítója hol megy, hol nem.
A távadó IC típusa JT-7062-2. Az IC körül minden alkatrész átnézve, Infra LED ellenőrizve, a tápot az IC megkapja. A panel erős nagyítás alatt is és a szakadásvizsgálóval is mérve hibátlannak tűnik.
Van rajta egy 3,64MHz-es 3 lábú rezonátor, aminek működését oszcilloszkóp hiányában sajnos nem tudom ellenőrizni, pedig én arra nyanakszom, mert gyakran koppant a padlón.
Szerintetek mi más lehet még?
Az alábbi távok jók elvileg hozzá:
- RAV14 V694130
- RAV205 V4732200
- RAV206 V6940901 és V6940900
Köszi
Üdvözlet Mindenkinek!
Az adott erősítő időnként meggondolja magát és nem kapcsol be.
A tápot végigmérve minden rendben van.
Ha lenne valakinek valami ötlete, azt előre is köszönöm.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
ÜDVÖZLET MINDENKINEK.
A fent nevezett készülék egy mini hifi. Olyan hibával került hozzám,hogy nem szól. Ezt a hibát megjavítottam,/ a hangszóró védelem reléje volt oxidos/. Most bekapcsolás után mikor a relé behúz, búgó hang hallatszik a hangszóróból, illetve a fejhallgató kimeneten bármelyik bemeneti forrás kiválasztásánál. Sajnos javítás előtt nem próbáltam ki a fejhallgató kimenetet. A készüléknek van még egy hibája. Működés közben néha elhalványodik ,vibrál a kijelző világítása,illetve bekapcsoláskor kétszer , háromszor ki-be kapcsol a védelem reléje.
A segítségeket előre is köszönöm.
SZIASZTOK !
KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A TIPPEKET, TANÁCSOKAT, DE KÉRLEK BENNETEKET, HOGY MIATTAM NE VESSZETEK ÖSSZE !!!
Üdv Misi
Üdv! Van ez a készülék, bekapcsoláskor a fenti hibaüzenetet írja ki... Mit lehet vele kezdeni? A YouTube-on van fent egy másik modellről ilyen hiba kvázi megoldás, de elég zavaros, hogy mit is csinál, milyen gombokat nyom meg, és amikor csinálja egy jókis rész ki is van takarva a képből... K sok értelme volt így feltenni... De olyasmit vélek felfedezni benne, mintha az a gép elfelejtette volna fiú-e vagy lány, vagyis lefagyott az agya, és újra kéne tanítani, hogy melyik modellhez tartozik az agy, és mit vezéreljen... Tudja-e valamelyikőtök, hogy valójában mi okozza, és mi lehet megoldás? Köszi!