Helló.
Van egy Yamaha K-M77 kazettás deckem, ami a követekező érdekes működést produkálja: ha egy műsoros kazettát teszek az A-ba, akkor tökéletesen lejátsza, ha pedig a B-be rakom akkor a magas hangok eltűnnek. Ha viszont a deck-el felvett kazettát rakok be akkor meg pont fordított a jelenség, hogy a B szépen lejátsza, az A-ba meg eltűnnek a magas hangok. (A dolby mindig ki van kapcsolva) A B-vel lehet felvenni kazettára.
Mitől lehet ez?
Sziasztok!
A címben említett erősítő bemenetét túlfeszültség érte, aminek következtében a BD3841FS bemenet választó, a BD3815KS audió processzor, és a BD3812F 2 csatornás hangerő szabályozó (bővítő) IC-k meghibásodtak: túlterhelték a +/- 7V-os tápot, és a vezérlő adatbusz adat és órajel vonalát (DTBD, CKBD).
A hibás IC-k cseréje után a terhelések megszűntek, de a készülék továbbra sem működik, mert a BD IC-ket vezérlő adatbusz órajel és adat vonalára nem jön jel a U-COM processzorból. Minden jelforrás jele eljut a BD3841FS bemenetére, de kimenetein már nincs jel.
A CKBD (pin58) port állandóan fönt van +4,4V-on, a DTBD (pin59) pedig 0V szinten áll. Óra és/vagy adatjel egyiken sem látható.
Ezek szerint a túlfeszültség tönkretette az adatbuszon keresztül a U-COM (pin58, pin59) kimeneti portjait is!
A processzor ettől eltekintve működik, a kvarcoszcillátora megy. Semmiféle hibát nem jelez az öntesztnél. A készülék összes funkciója él, de bemeneti jeleket nem fogad. Hangerőt, hangszínt valóságban nem szabályoz, csak a kijelzőn mutatja a beállított értékeket. A tuner kimenetén van hangfreknenciás jel, de ezt is a BD ic-k kezelik, ezért a végfokra már nem jut belőle semmi (a rádió sem szól).
Mit lehet ilyenkor tenni? Processzort, vagy komplett panelt cserélni, de egyik sem beszerezhető, legalább is én nem találtam forrást.
A U-COM processzor típusa: M3062, de a Yamaha maszkkal ellátva.
Föliratai:
YAMAHA X3605 AO
M3062 VMGP-061FP
A panel (amin a processzor található) föliratai:
X4011-4
CMK I-P3X
A készülék szervizmanuálját letöltöttem.
Érdemi megoldási javaslatokat, processzort, vagy panelt kérek a hozzáértőktől!
A felesleges szószaporítástól kíméljetek!
Üdv:
Fülesmester
Üdvözlet Mindenkinek!
Az adott erősítő időnként meggondolja magát és nem kapcsol be.
A tápot végigmérve minden rendben van.
Ha lenne valakinek valami ötlete, azt előre is köszönöm.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok. Elozmenyek: az amplituner hibasan kerult hozzam, nem adott semmi eletjelt. A vegerosito egyik csatornajanak vegtranzisztorai voltak zarlatosak, az egyik meghajto ossze-vissza vezetett, es az egyik vegtranzisztor emiter ellenallasa volt megszakadva. Sajnos az eredeti tranzisztorokat csak eleg borsos aron lehet beszerezni, igy a hibas vegtranzisztorok helyebe BD249c/250c paros kerult, meghajtoknak pedig a 2SA1013/2SC2383 paros. Ezek utan a javitott csatornan mert feszltsegek nem igazan egyeznek a szervizkonyben szereplokkel. A mert feszultsegeket rairtam a beszkennelt rajzra. VR102 - bol beallitottam TR122 bazisan a -0.5v-ot, de a vegtranzisztorok bazisan csak +-0.44v van, az emiterellenallason nem merheto feszultsegeses. Ennek ellenere a csatorna mukodik/szol egy nelkulozheto probahangszorot rakotve. Sajnos szkopom nincs, igy nem tudom megvizsgalni a jelatvitelt. Kerlek adjatok valami tanacsot hol lehet a gubanc?