Sziasztok!
Van egy a címben említett házimozi erősítőm ami nem kapcsol be.
Sok fórumtémában írták a betáp utáni kondit, ezt cseréltem valóban hibás volt, 5,8nF volt 22nF helyett. Nem hozott megoldást.
Ellenállások értékei jók, a T651 trafón a bemeneten kb 20 volt AC-t mérek, ha rövidrezárom a Q654-et akkor 0V-ot. D659-et kimérve jónak láttam.
Valakinek ötlete, hogy merre menjek tovább?
Megoldás: PRY fesz csak 2sec-re volt meg, utána tiltott a processzor. Ez a 2 sec is kellett volna ó, hogy kapcsolja a relét, nem kapcsolta. Q652 tranyó volt a hibás.
I have a Yamaha CDX-590 CD player and it skips on some CDs - original CDs, these CDs play without problems on my other CD players.
I have changed the laser unit (KSS-210A) but this didn't solve the problem.
When I turn the player upside down, it plays the problematic CDs without a problem.
That's why I think the laser needs adjustment.
I have only a service manual for the CDX-493/593 but they should be very similar to the CDX-590.
It seems that the adjustments are done via "test mode" of the CDX-590, unfortunately there is not much information, how to exactly, in the service manual.
Here is a picture of the PCB.
http://www.volny.cz/hwtest/PCB.JPG
Here are the "test mode" sections of the service manual.
http://www.volny.cz/hwtest/TM1.GIF
http://www.volny.cz/hwtest/TM2.GIF
In "test mode" I have tried Auto adjustment mode 1, 2, 3, but I don't know if it should work fully automatic without any intervention or when the mode is fineshed and I can proceed to the next one.
So I activated mode 1, waited a while, activated mode 2, waited a while, activated mode 3, then exited test mode.
It didn't help.
Mode 1 - only a short blink of two horizontal dashes on the display and thats it
Mode 2 - started "play" without sound from a strange time 99:00 (the test CD is not so long), after a while it skips to another time, "plays" a while, then skips back and "plays" and so on, I left it about an hour and it was still going on
Mode 3 - seems to be very short as mode 1
I think I'm missing something ...
Maybe someone did this or even serviced Yamahas in an official service and can provide information how to adjust the laser?
Or maybe the problem is not the laser?
Jó reggelt mindenkinek!
Van ez az izé. Stby tápban zárlatos fet. Csere után van 5 volt a kezelőn. És ennyi.
Pont marhára nem izgatna de egy haverkollégáé. Ha valaki szeretne vele molyolni, viheti.
Szevasztok Kollégák!
Bótoltam a fentit, na nem gitározás céljára, ahhoz én kevés lennék, hanem vonal szintű MP3 hanganyag bejátszására alkalmanként egy kis közösségben.
Azért is tetszett meg, mert könnyen lehet hurcolni villany bringával is.
Kipróbáltam, működik is rendesen.
Nézzük már meg, hogy mi mohog benne, miután rajzot nem talált hozzá a gugli barátom, csak egy használati utasítást.
Hangszóró.
Nem centiztem le, ez van felírva rá:
F.S.T F20615 4ohm NOM: 15W MAX: 30W M 2X061
A használati utasítás szerint:
15Wr.m.s. (T.H.D. 10%) 20cm (4ohm)
Nézzük meg, hogy mekkora teljesítmény jön ki belőle.
Hátul az adat tábláján: 20 WATTS.
A használati utasítás szerint:
Power Consuption 20W.
Jó, ha a hangszóró 4 ohmos betettem a helyére egy 4 ohmos ellenállást, és azt néztem szkóppal.
A bemenetre 1KHz szinuszt adtam.
Növelve a kimenő jel nagyságát cirka 14Vpp körül kezdett látható torzítás lenni.
No, ha ezt visszaszámolom 4 ohmmal, az bizony mindössze 6.16W.
Megnéztem, hogy mi van benne.
3db IC-t találtam:
IC1, és IC2 C4558C
IC3 végfok, nem olvastam le, ehhez teljesen szét kellett volna szedni, de egy TO-220 tokozású 5 lábú IC.
Amiket sikerült beazonosítanom: Pin5: Vcc; Pin3: Vee; Pin4: Out.
Megnéztem a tápfeszültségeket.
+-16.7V terhelő ellenállás, és kimenő jel nélkül, szkóppal nézve jók.
A tápfeszültségek 2200uF 25V-tal szűrve oldalanként.
A hálózati trafó jó kicsike, nem centiztem le, mert ahhoz megint teljesen szét kellett volna szerelni az erősítőt.
Tudom, hogy kitaláltak ügyességeket, idéznék egy interneten talált mondatot:
"RMS, P.M.P.O., tényleges, zenei, szinuszos ilyen teljesítményekről hallottam eddig, és egyedül csak a PMPO-ról tudom hogy nagy 'csalás' - Peak momentary power output - pillanatnyi maximum teljesítmény."
Nekem az egészről az jön be, hogy láttam, hogy a piacon árultak kicsi rádiókat, amelyek a Szokolnál alig voltak nagyobb méretűek, és öles betűkkel rá volt biggyesztve, hogy 200W.
Elhiszem, hogy megetették a nagyérdeművel azt a zenei teljesítmény mizériát, de hogy egy 6W-os Yamaha erősítőre 20W-os táblát akasszanak fel, hát az egy kicsit nekem sok.
Mi a véleményetek?
Üdv.: Pista.