Sziasztok. Adott ez a Yamaha R3 radios erosito, aminek az fm vetele nagyon gyenge. Az automata kereso nem all meg, kezi keresessel bejonnek az adok, de csak 1 -2 eross ado jon be tisztan, a tobbi zugassal. A jelerosseg - kijelzo sem mutat semmit meg a legerossebb adonal sem, viszont a sztereo led (csak) ennel kigyul. Tapfeszek megvannak ugy a front-end panelon mint utana a TR101 tranyon es az IC101 en. Probaltam a manualban leirtak szerint beallitani az fm reszt (muszerek hianyaban csak amit szemre-fulre meg lehet csinalni). A T101 tekercset forgatva semmi valtozas nem volt a jelerosseg kijelzon; a front end IFT tekercset forgatva viszont a sztereo led kialudt/kigyult, tehat itt volt valtozas. Az AM savban mukodik az automata kereso es meg is all az adokon, sajna mar csak 2 gyenge ado foghato kozephullamon, a jelerosseg-kijelzo is mukodik. Nemigazan tudom merre kene kutakodjak tovabb, hogy gatyaba razzam az fm vetelt, ebben kernek segitseget. Udv.
Sziasztok!
Nevezett erősítő került hozzám, tápegység hibával. Nemrég járt szervizben, de pár hét után ismét megadta magát. Láthatólag két alkatrészt cseréltek benne: R419/D405
Most ugyanez az ellenállás égett szét. A zener jó, viszont nem tudom az eredeti jelölése mit takarhat. Helyette Z10M lett berakva (ez sem sokat mond)
Jó lenne konkrétan tudni, mik lehettek, mert addig nem látom értelmét továbblépni és a tönkremenetel okát keresni.
Üdv,Z.
I have a Yamaha CDX-590 CD player and it skips on some CDs - original CDs, these CDs play without problems on my other CD players.
I have changed the laser unit (KSS-210A) but this didn't solve the problem.
When I turn the player upside down, it plays the problematic CDs without a problem.
That's why I think the laser needs adjustment.
I have only a service manual for the CDX-493/593 but they should be very similar to the CDX-590.
It seems that the adjustments are done via "test mode" of the CDX-590, unfortunately there is not much information, how to exactly, in the service manual.
Here is a picture of the PCB.
http://www.volny.cz/hwtest/PCB.JPG
Here are the "test mode" sections of the service manual.
http://www.volny.cz/hwtest/TM1.GIF
http://www.volny.cz/hwtest/TM2.GIF
In "test mode" I have tried Auto adjustment mode 1, 2, 3, but I don't know if it should work fully automatic without any intervention or when the mode is fineshed and I can proceed to the next one.
So I activated mode 1, waited a while, activated mode 2, waited a while, activated mode 3, then exited test mode.
It didn't help.
Mode 1 - only a short blink of two horizontal dashes on the display and thats it
Mode 2 - started "play" without sound from a strange time 99:00 (the test CD is not so long), after a while it skips to another time, "plays" a while, then skips back and "plays" and so on, I left it about an hour and it was still going on
Mode 3 - seems to be very short as mode 1
I think I'm missing something ...
Maybe someone did this or even serviced Yamahas in an official service and can provide information how to adjust the laser?
Or maybe the problem is not the laser?
Sziasztok!
Yamaha DSP-A 595a azt produkálja, hogy bekapcsolás után pár másodperccel lekapcsol. Végfokok jók, a szervízmenübe lépve ezt írja ki: 1 DVD/LD DC 0%
Ez mire vonatkozik? Azt írja a SM, hogy az 5V a 100%, ebből arra gondoltam, hogy vmelyik 5V hiányzik, de én rendben találtam. Tudna valaki segíteni?
Köszönettel
Attila