Kedves "tanyalakók"!
Adott a tárgyban szereplő ZANUSSI ZWS2105W típusú mosógép. Nem indul, hibaüzenetként villog a start/pause LED.
Gyári leírása alapján (Err 01) nincs megfelelően bezárva az ajtó hibát, vagy Metalflex ZV-446 hibát jelentene.
Egy évvel korábban szénkefe csere oldotta meg a problémát. Mostaniág működött és megint a korábbi hibát jelzi. A zárat és a szénkefét is kizártam első körben ellenőrzést követően - mint hibaforrást.
Van esetleg valami tipikus hibája, hibaforrása, amit érdemes megnézni?
Köszönöm a megtisztelő válaszokat.
Sziasztok.
Zanussi TT160 tipusú hűtőgépem bekapcsoláskor leverte a kismegszakitót néhány nappal ezelőtt. Rögtön visszakapcsolva nem indult el a kompresszor, csak kb. 10 perc várakozás után.Azóta működik, de szeretném megtalálni a hiba okát,az a gyanúm nem véletlenszerű volt a hiba.Lehet kompresszor hiba?
Üdv.S
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
"Rajzot, leírást a "Keresem/WANTED" doboz "KATT IDE" gombján keresztül kérj."
Sziasztok! A fent nevezett gép panelján lévő, R102-jelű ellenállás értékét megtudná mondani valaki?
Köszönet!
Üdv mindenkinek!
A címbeli mosogatógép vezérlő panelje (Elektrolux 0064-0007 B felirat a fólia oldalon; 15000807-02 a másikon) szorul javításra. A gép hibajelensége, hogy nem működik a főszivattyú, nem mosogat. A motort vezérlő triak tönkrement. Meg tudja mondani valaki, hogy a TY1 pozíciószámú triak gyárilag milyen típus? A panelről nem találni rajzot. Ebben már előzőleg cserélték, most ismét tönkrement. Utoljára egy T4-3570 (700V 4A) típus volt benne. Az is érdekes még, ha eredetileg is ez van benne, akkor vajon mi miatt ment tönkre ismét?
Előre is köszi a segítő hozzászólásokat!
Üdv!
fridiszerviz