Sziasztok!
Fura problémája jött elő a mosógépemnek. Ráadásul nem mindig eleinte, volt olyan, két - három alkalommal, hogy rendben ment minden.
A hibajelenség az, hogy egy sima mosásprogram indításakor a víz beengedése még rendben, jetsystem szivattyú is megy, viszont a dob forgatása egyrészt hirtelen magas fordulatszámmal indulna el (a nagy rántás, a hang és a nyomaték alapján hallani), de kb. fél másodpercig tart csak ez is. De itt megáll minden, léptet a programkapcsoló és elindul a víz leeresztése (aminek nem ennél az állásnál kellene megtörténni). Ezután újra léptet, enged be egy adag vizet. Ezután viszont csak pörgeti a programkapcsolót, megy a jetsystem szivattyú néha. A programkapcsoló ráadásul nem áll meg a program végénél, azon is átpörög a kapcsoló. Amikor öblítés lenne akkor víz beengedés, meg centrifugálás nincs is.
Ezek ellenére, ha a tárcsát az öblítéshez vagy a cantrifugáláshoz tekerem, akkor azok megtörténnek (de öblítés csak akkor, ha előtte szivattyúprogrammal leengedem a vizet ... na ez is megy). De az öblítés után ilyenkor sincs centrifuga. Csak ha kikapcsolom a gépet, odatekerem (pedig mondjuk épp most lépett át rajta), csak akkor.
Normál indított programnál kb. 10 perc alatt 360 fokot pörög körbe a programkapcsoló.
Valakinek nincs valami konkrétabb tipp, mi lehet a probléma?
Előre is kösz!
Sigma7
Sziasztok van egy mosógépem Zannussi 6161 melynek el szált a vezérlő panelja.
És keresek hozzá Kapcsolási rajzott vagy valakit aki be bírná
azonosítani az alkatrészeket . D1 D2 Dz1 Q3 Q4
Sziasztok!
Zanussi Lindo300 ZDC8202P szárítógép,nem indul a start gomb nyomására,hanem pirosan villog és hármat csíppan.
Mind kiderült ez nem hibakód,csak jelzi,hogy valamilyen hiba van. A hibakódot a szerviz menübe belépve lehet kiolvasni.
Mivel ezen a készüléken nincs digitális kijelző,így a piros és sárga LED villogással jelzi a hiba kódját.
11x villog a piros,majd 14X a sárga LED. Sajnos a NET-en történő keresgélés nem vezetett eredményre.Esetleg a tisztelt
lista tagok között van olyan,aki segíteni tudna? Előre is köszönöm!
Ottó
Köszönöm mindenkinek a segítséget,mert minden ötlet egy kicsit közelebb vitt a megoldáshoz.
A konkrét hiba elhárítása végül is a főkapcsolóként szolgáló jelfogó cseréje volt.A relé érintkezője be volt égve ezt észlelte az elektronika és letiltotta a működést.
Ottó
Üdv!
Érdeklődnék, a fent nevezett mosógéphez, nincs valakinek eeprom tartalma? :help:
Vagy hol lehet mosógépekhez eprom tartalmat találni?