Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

284AE TV2816

TV - EPROM
Type: (EEP)
Size
562.0byte
Page
---
Category
TV
EPROM
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar 284 manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    284AE TV-2816 TV2816 284 AE TV 2816
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
TECHNIKA T43FHD-278-17 Chassis: 17MB140 Nem kapcsol be.
Kedves kollégák!
Ezzel a TV-vel jól megszívtam. Led sor hibával került hozzám. Nem elég,hogy ebben a tipusban már COB Led sor van(gyakorlatilag mind kikékült,nagy nehezen sikerült beszereznem). Viszont az Spi Flash nagyon fura nekem. A készülék már jól működött és jó szokásomhoz hűen a tartalmat le akartam menteni.Hőléggel (szokásos hőfokon rövid forrasztási idővel kivettem). (A programozóm tuti jó) Meglepő módon olvasáskor kiírta,hogy a 7-es láb (poor) nem érintkezik.Újra megigazgattam meg is mértem de a kontakt tuti jó. Újra kiolvas és újra 7 láb hibázik. Mindegy(átlépéssel) kiolvastam el is mentettem. Közben rájöttem,hogy a programozó (RT809F) aútómatikusan nem pont azt az ic tipust detektálta(MX25L12805D) mint ami a foglalatban van(MX25L12835F)(bár a paraméterek egyformák).Ekkor jött a meglepetés,visszaforrasztottam az IC-t(most már antisztatikus Weller pákával) TV bekapcs se készenlét se semmi. Táp rendben megvan a készülék agyhalott. Az adatlapból kiderűl,hogy az spi 7-es lába reset funkciózik. Gyakorlatilag olvasáskor ezt az opciót léptem át a programozó ajánlására. Kinek mi a véleménye mi történhetett. Talán az IC normál hőn is megzakkant,vagy már így van gyártva,hogy nem lehet többször forrasztani,esetleg programozni. Ebből adódóan nyilván most már ezek után,keresek egy jó tartalmat is illetve IC-t is.
main:17MB140   cimke: 10110057  23453956  383 43"        27887567 DIJ 13540
LCD: VESTEL 430 UNDA-2D-N12
PSU: 17IPS12
üdv.
T.MSD309.9B chassis kijelző típusát be kell állítani a szervíz menüben? Vagy esetleg kijelző hiba? Megoldva
Üdv! Hozzám került egy SilvaSchneider LED2690 tv hibás eeprom tartalommal. Szintén a műhelyben várakozik egy szinte ugyanolyan LED2790 tv, ebből kiolvasva a tartalmat beírtam a hibás tv-be. El is indul, háttérfény és hang jó de kép nincs. Az eredetiben 12V-os TC260B301 kijelző van, de a kiolvasott tv-ben 5V-os LTM270HT03. Az LVDS táp jumperes, az természetesen jól van kiválasztva. De a 12V-os kijelzőn fele annyi vezetékkel van a csatlakozó bekötve mint az 5V-oson. A szervíz menüt töviről hegyire átnéztem, (és kipróbálgattam) de ilyen beállítás nincs benne. Vajon mit tehetnék hogy hajlandó legyen használni ezt a kijelzőt? Vagy lehet hogy mennie kellene de hibás ez a kijelző? Totál üres, de nem fehér hanem sötét - szinte tökéletesen kitakarja a háttérfényt. Két év után megtaláltam a megfelelő szoftvert, működik a készülék. Feltöltöm a Tanya adattárába is.
PT90-es ORION hangja "kerreg"
Üdv urak! Már kezdem megunni,hogy nem találom a baját. 110 fokos sztereó PT90 van nálam.Kissé zavaróan"berreg,kerreg" a hangja. Lenémítva elhallgat,antenna nélkül vagy 0-ra vett hangerőn is. A hangerő növelésekor (vagy a némítás megszüntetésekor) megszólal ez a hang,de nem szabályozható,csak ott van.Külön erősítő van a fejhallgatóhoz,ott is hallható,de Scartra nem küldi ki. Lekötöttem a végfok bemenetét,akkor elhallgat. Cseréltem MSP-t,nem segített.Feltűnt,hogy az MSP 46-os lábán csak 3V körül van,kicseréltem azt a pár Ohmos ellenállást,ami utólag jónak tűnik,de semmit sem ér.Olyan 20 Ohmot mértem rajta,a rajzon 1 Ohm van jelölve,de nem látom rajta az eredeti értéket.Most már 5V van ott is (46-os láb),de ugyanaz.MSP kvarc és a 2 kis smd kondi is cserélve. Van ötletetek? Üdv és köszi!
Samsung J54A
Sziasztok A fenti cuccal a következő a probléma, amíg Av-ba nem kapcsolom normálisan működik. AV-módban szétesik a konvergencia, elgörbülnek a vonalak, bal felső sarkában szétcsúsznak a színek. Valaki találkozott már ilyennel? Üdv
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce