Tisztelt Urak!
Segítségeteket szeretném kérni a címben említett laptoppal kapcsolatban. Alaplapon CPU puffer kondenzátor Vcore 900uf 2.5V (NEC- tokin 0e907) , megfelelő gyorsaságú darabra cserélve. A HDD a Sentinel szerint 100/100%-os memóriamodulok memetest+ szerint hibátlanok, akku 5 perces, adapter viszont utángyártott, de a gyárival sem ment.
Abban az esetben amikor akku és AC adapter üzemmódban van, bootolás közben minden esetben (5-10 sec) újraindul.
Tisztán akku üzemben viszont nem tapasztaltam végtelen reboot-ciklust.
Tisztelettel kérnék segítséget, mi okozhatja, merre érdemes elindulni?
Üdv: baldman81
Sziasztok!
Megörököltem ezt a laptopot. Gondoltam tennék vele egy próbát mielőtt keresztet vetnék rá. A gép kórelőzménye az, hogy a billentyűzetére borult egy kis makaróni, és miután a billentyűzet ki lett szedve takarítás céljából száradás után a gép nem kapcsolt be többet. Én teljesen szétbontottam a gépet, az alaplapot miután lecsupaszítottam amennyire csak tudtam, betettem a mosogatógépbe (hiszen a spagettis tányért is odatenném). Mosás után feltettem a radiátorra egy napra az alaplapot és ezek után a laptop már bizonyos szintig hajlandó bekapcsolni. Rosszabb esetben kivilágít a zöld (power) LED felpörög a ventilátor egy pillanatra de egyébként semmi nem történik (HDD nem pörög fel), változó idő után a gép magától kikapcsol és újból visszakapcsol magától, de nem éled fel. Néha azonban rendesen is be lehet kapcsolni a gépet és ilyenkor úgy tűnik, hogy rendesen működik, azaz nem teljesen, mert ha egyszer sikerült bekapcsolni akkor viszont hajlamos magától kikapcsolni... A segédtápok úgy tűnnek megvannak, tulajdonképpen mi vezérli a ki-/bekapcsolást?
Sziasztok
Van egy ACer 3103-as laptop.. Induláskor 0200 error-al megáll.. A HDD-t hibásan látja.. A neve helyett csak itt ott helyes a betű, a vége '''''''..
Elvileg típushiba.. A neten találtam egy videot, hogy forasszak át egy 8 lábú Sztem FET-et, de az OK, nem itt a gond..
Ki mit tud erről a sokszor előforduló hibáról?
Köszi előre is
Laci
Hello!
Adott egy Acer Aspire laptop, amiben elöregedett a gyári aksi és utángyártottra lett cserélve. Gariba visszavittem az utángyártottat és egy másik utángyártottat kaptam, amivel azonos a jelenség:
Csatlakoztatás után elkezdi tölteni, majd amint feltölti, onnantól kezdve többé nem hajlandó tölteni és bár folyamatosan a töltőn van, az aksi durván 2-3 hét alatt lemerül (3 nap után 72%-on van). Működik akkuról, tehát ki lehet húzni a töltőt, de visszadugva nem tölt semmit.
Próbáltam a készülék alján az akku reset gombot, de semmi eredménye.
Amint szétszedtem és lehúztam az aksit, majd visszadugtam, ismét töltötte. Ezt úgy is el tudtam érni, hogy AC módban 0%-on leállítottam a rendszert, lehúztam róla a töltőt 5-10 percig (kikapcsolt állapotban volt) és visszadugva elkezdte tölteni.
Merre érdemes nézelődni az alaplapon?
Illetve egy töltési anomália is előállt: töltötte durván 54%-ig, majd hirtelen telinek jelezte és megállt a töltés. Ezt megfigyelve vártam 2 hetet, míg ismét lemerült és most monitoroztam végig a töltési folyamatot.
Az akku lemerült állapotában 15,662V-ot ír, feltöltve 16,724V.
A második teszt esetében a töltési (lila) érték (~13,6W) 20%-os (narancs) töltöttség mellett elkezdett csökkenni, mintha csepptöltésre váltana át, majd egy hirtelen váltással 28%-nál befejezte a töltést... és az addig durván 40 perces várható üzemidő felugrott 3 óra 25 percre (a piros grafikon).
Olyan, mintha újra kéne kalibrálni az aksit, de ezt már megtettem a többszöri töltés - teljes lemerítés formájában.
Win alatt és kikapcsolt (OFF) állapotban sem tölt rendesen, tehát nem szoftver probléma, csakis hardveres és az aksi a csere miatt már kizárható.
Képek folytatódnak...