Üdvözlet mindenkinek.
A fenn nevezett laptopom megadta magát.
Előzmények röviden; évente 1,2-szer ki szoktam tisztítani a proci hűtőbordáját, mikor már kezd idegesíteni, hogy a qler egyre nagyobb fordulaton megy, hogy tartsa a proci hőmérsékletét.
Gondoltam most már megint itt az ideje, a pucerállásnak, de mire hazaértem, és nekikészültem a "műtétnek" a nejem közölte, hogy reggel bekapcsolt, és kb. egy órai üzem után végleg leállt.
Szétvettem kitisztítottam, rendbe tettem, de csak nem indúl, kivéve, ha a procitól jobbra lévő tápfesz ellátó fetek, és induktivítások körül enyhén nyomva tartom a hűtő bordát, az az valószínűleg egy mütyür szakadásom van valamerre azon a részen. Sajnos biztosnak látszik, hogy rajz nélkűl e melől megyek nyugdíjba majd.
Ha véletlenül valakinek lenne rajza és megosztaná velem az nagy segítség lenne.
Köszönet minden jó szándékért.
Sziasztok!
Megörököltem ezt a laptopot. Gondoltam tennék vele egy próbát mielőtt keresztet vetnék rá. A gép kórelőzménye az, hogy a billentyűzetére borult egy kis makaróni, és miután a billentyűzet ki lett szedve takarítás céljából száradás után a gép nem kapcsolt be többet. Én teljesen szétbontottam a gépet, az alaplapot miután lecsupaszítottam amennyire csak tudtam, betettem a mosogatógépbe (hiszen a spagettis tányért is odatenném). Mosás után feltettem a radiátorra egy napra az alaplapot és ezek után a laptop már bizonyos szintig hajlandó bekapcsolni. Rosszabb esetben kivilágít a zöld (power) LED felpörög a ventilátor egy pillanatra de egyébként semmi nem történik (HDD nem pörög fel), változó idő után a gép magától kikapcsol és újból visszakapcsol magától, de nem éled fel. Néha azonban rendesen is be lehet kapcsolni a gépet és ilyenkor úgy tűnik, hogy rendesen működik, azaz nem teljesen, mert ha egyszer sikerült bekapcsolni akkor viszont hajlamos magától kikapcsolni... A segédtápok úgy tűnnek megvannak, tulajdonképpen mi vezérli a ki-/bekapcsolást?
Sziasztok!
A fent nevezett készülékbe lenne szükségem egy ventilátorra, mert ami van az megdöglött,
a tulajnak expressz gyorsan fénypostával kellene a gép! :)
Ha valaki ki tudna segíteni azzal h Debrecenben hol kapható és kb. mennyibe kerül, azt nagyon megköszönném!
Ha van valakinek valami hasonló beépíthető darabja az is megtenné természetesen nem ingyen!
A segítségeteket előre is köszönöm! :)
Ventilátor adatok :
Működési tartomány: DC 5V 0.21 mA
Átmérője: 54 mm
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :)
Sziasztok!
Egy Acer laptop alapon kellene cserélnem smd elektrolit kondit. Összesen 6db van rajta, ezek közül van egy olyan értékű amit magyar áruházak kínálatában nem találok, 2.5V/330 uF. Minden áruházban ahonnan szoktam rendelni ( hestore, hq elektronika, tme.eu, ret) 6.3V-tól indul a kínálat.
Hol tudnék rendelni?
Egyébként a hiba, hogy a laptop 18-25 perc működés után minden előzmény nélkül leáll. Nem normál módon kikapcsol, hanem egyik pillanatról a másikra. Próbáltam már mindent, amit eddig csináltam:
Frissítettem a biost. Próbáltam csak akkuról, töltő nélkül. Akkut lehúzva csak töltőről. Akkuról és töltőről együtt. Próbáltam windows 10 helyett USB-ről futtatható Linux-al. Próbáltam azt, hogy a biosba lépek és várok. Így is kikapcsol 18-20 perc után. Futtattam cpu stability teszt programot, de ez sem hozza előrébb a leállást, így is 18-20 percig elvan a leállásig. Lehúztam annyi perifériát amennyit csak tudtam, billentyűzet, venti, wi-fi modul, hangszórók, USB portok. Kiforrasztottam a reset mikrokapcsolót. Semmi nem segített.
Próbaképp kivettem egy kondit a proci mellől, megmérve 12960 uF!!! Két műszerrel is mértem és ugyanazt az eredményt kaptam. ESR értéke nulla.
Szóval talán megvan a hiba. Kicserélem mind a 6 kondit, ha sikerül beszerezni.
Köszi!
nils
Megoldás: BIOS ME régió hiba