Alapban 900mhz ig lehet beletenni procit, gyárilag 600mhz van benne, 700-al simán elmegy, de van egy 850mhz-es proci amire bekapcsoláskor nem támogatott processor hibával leáll.
Az Acer oldalán nemsokminden tlálható :
http://acer.com/support/download.htm
http://global.acer.com/support/download.htm
http://support.acer-euro.com/drivers/ftp/ftp.html
http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html
ahhoz, hogyműködésre lehessen birni szükség lenne egy olyan lemezre amiben MicroCode Update van.
Ezt találtam eddig, de nemlettem tőle okosabb :
Update Function Error, Update microcode fail.9700 kapok
http://forum.notebookreview.com/acer/96957-acer-521tev-bios-update.html
Valakinek valami gyakorlati használható megoldása ?
Üdv!
Fenti gépet azzal a jelenséggel hozta a gazdája, hogy villog a kijelző. Korábban cserélték az LCD-t törés miatt, de nem az eredeti tipust hanem hasonlót tettek bele. Az villogott így tettek bele egy másik példányt. De az is villog. Ekkor került a gép hozzám.
Az eredeti LCD (Optronics B156HAN01.2) nem villog, a csere (LG LP156WF6 (sp)(b2)) rendszertelenül pár másodpercenként egy pillanatra kialszik. Sokkal gyakrabban csinálja ha a hálózatról van üzemeltetve a gép.
Az
ajánló oldalon az eredeti helyett az LP156WF6 (sp)(b1) tipust ajánlják, de az
összehasonlításban nem látok különbséget sem az eredeti, sem az ajánlott ill. beletett között.
Az LCD csatlakozóján nincs oka a villogásnak. Sem az LCD-táp (16V), sem a vezérlő jelek (engedélyezés, fényerő) nem ingadoznak. Viszont a LED csatlakozóján (kb. 36V) a villogás ütemében kb. 10V-os esések vannak. Tehát nem a LED-ekkel van a baj, hanem az inverter áll le.
De vajon miért? Miért függ a táplálás forrásától? Mindkét táplálásnál (akku, hálózat) 16V van a LED táppontján.
Mi a különbség az ajánlott (b1) és a beletett (b2) kijelző között? A (b2) valami titkolt változat lehet, mert nem találtam róla adatlapot.
Köszönöm a segítséget!
sanyika45
Üdvözletem!
Van egy ACER ASPIRE Z3-115 típusú számítógép ami nem hajlandó elindulni. Bekapcsolás után a vinyó felpörög, de nem áll fel a készülék. Még a bios-ig sem jut el (legalább is a monitoron nem jelenik meg semmi). Ez egy monitorba épített számítógép, amihez csak egeret és billentyűzetet kell csatlakoztatni. Sajnos megpróbáltak op rendszert telepíteni, pedig elvileg van a vinyón jogtiszta op rendszer. Ha valakinek van valami ötlete, hogy hogyan lehetne életre kelteni, azt megköszönném.
Köszönettel
vertom
Sziasztok!
Egy Acer laptop alapon kellene cserélnem smd elektrolit kondit. Összesen 6db van rajta, ezek közül van egy olyan értékű amit magyar áruházak kínálatában nem találok, 2.5V/330 uF. Minden áruházban ahonnan szoktam rendelni ( hestore, hq elektronika, tme.eu, ret) 6.3V-tól indul a kínálat.
Hol tudnék rendelni?
Egyébként a hiba, hogy a laptop 18-25 perc működés után minden előzmény nélkül leáll. Nem normál módon kikapcsol, hanem egyik pillanatról a másikra. Próbáltam már mindent, amit eddig csináltam:
Frissítettem a biost. Próbáltam csak akkuról, töltő nélkül. Akkut lehúzva csak töltőről. Akkuról és töltőről együtt. Próbáltam windows 10 helyett USB-ről futtatható Linux-al. Próbáltam azt, hogy a biosba lépek és várok. Így is kikapcsol 18-20 perc után. Futtattam cpu stability teszt programot, de ez sem hozza előrébb a leállást, így is 18-20 percig elvan a leállásig. Lehúztam annyi perifériát amennyit csak tudtam, billentyűzet, venti, wi-fi modul, hangszórók, USB portok. Kiforrasztottam a reset mikrokapcsolót. Semmi nem segített.
Próbaképp kivettem egy kondit a proci mellől, megmérve 12960 uF!!! Két műszerrel is mértem és ugyanazt az eredményt kaptam. ESR értéke nulla.
Szóval talán megvan a hiba. Kicserélem mind a 6 kondit, ha sikerül beszerezni.
Köszi!
nils
Megoldás: BIOS ME régió hiba