Saját három éves gépem. Pár helyen alul ledobta a zománcot.
Van valami cucc amit rákenve meggátolható a rozsdásodás? Ami kibírja az ötszáz fokot.
Jó éjt mindenkinek.
P.s. Hogy merészel egy majd' kétszázezres gép három évesen ilyen disznóságot elkövetni?
Kedves Egybegyűltek!
Sajnos járatlan vagyok a mosógépszerelésben. Egy AEG 47080 - típusút kellene megcsapágyaznom. A tárcsa felőli csapágy ment tönkre (a másik oldalt már előttem valaki cserélte)
Kérdésem, hogy az ebbe való komplett műanyagházas csapágy-simering megoldást hol lehet legolcsóbban beszerezni??? (a Sininél kedvezménnyel kb 8000, de még nem tudták 100%-osan beazonosítani...Az Orczyék ígérték, hogy visszahívnak, de nem tették meg...)
Illetve, hogy célszerű-e valamilyen egyéni barkácsolással egyenként is cserélhetővé tenni a csapágyat és a simeringet???
Minden építő ötletet köszönettel fogadok!!!
stonhy
Sziasztok!
Régen, jópár éve jártam erre ugyanezzel a géppel, akkor nem melegített, aminek az oka a "tachogenerátor" (?) volt.
(Most munkahelyen írok, ezért nem tudom fejből a pontos típust írni, de gondolom hasonló szerkezet mindegyik.)
Most úgy tapasztalom, hogy túl sűrűn kell az öblítőt utánatölteni. (Legalább is úgy érzem.)
Az öblítő adagolása a legkisebbre van állítva (a tartálynál lévő tekerővel).
Szét még nem szedtem, nem néztem meg eddig még semmit rajta.
Van ötletetek, tapasztalatotok, merre kell/érdemes (érdemes ?) nézelődni.
Az ötleteket előre is köszönöm!
És ezúton BUÉK mindenkinek! :-)
update: időközben a korábbi topicból kilestem a típust, így azt pontosítottam. 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni.
Van nekünk egy régi klímánk (aeg KWI12hu). Pár napja ki-be kapcsol magától véletlenszerűen.
Megnéztem a vezérlőpanel forrasztásokat. Kondikat cseréltem illetve a mikrokontroller infra vevő-től jövő bemenet (hidegítő) 4.7nF kondiját is cseréltem. Semmi változás. Kiszedtem a kijelzőjén lévő (használati útmutató szerint) vész nyomógombot amivel be ki lehet kapcsolni és az infra vevőjét. Azóta nem kapcsolt be csak 1x kapcsolt készenlétre.
Olvastam a tanyán hogy lehet ir vevő és mikrokontroller rezonátor hiba is.
Van valami ötletetek?
Üdv Gabi.