Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

AEG EP3003061M 94972290404

COOKER - SERVICE MANUAL
Type: (RAR)
Size
39.9 MB
Page
---
Category
COOKER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar aeg manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    AEG EP3003061M EP 3003061
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant COOKER forum topics:
AEG BS8304021M Competence gőz sütő nem fűt. Kijelzés működik, fűtés nem indul el. (MEGOLDVA !) :)
Kedves Fórumosok,

Szeretnék segítséget kérni a fenti gép problémájában.
A sütő bekapcsol, minden funkció a kijelzőn működik.
Kiválasztva valamelyik sütési programot úgy tűnik, mint ha elindulna.
De sem a fűtés, sem a ventillátor nem kapcsol be. A sütő világítás sem kapcsol be.
Még nem szedtem szét..
Először arra gondoltam talán demo módban van. Sajnos amit a neten találtam leírást az egy fiatalabb készülékről van, más gombok és más sorrendben vannak rajta. 
szeretném tudni, létezik-e ezen demo mód, ill.ha van ,hogyan tudnám kikapcsolni?(gondolom szintén gomb kombinációval a megfelelőidőben és sorrendben nyomva..)
És esetleg szerviz menü elérhető-e valahogyan rajta? Esetleg szervizdoksi létezhet-e ?
esetleg mi más lehet a probléma ?
Mellékeltem egy képet , hogy néz ki a készülék eleje.

Tipus:AEG BS8304021M
PNC:944 185 886 00

Segítségeteket előre is köszönve.
AEG főzőlap IGBT helyettesítés gondok - megoldva
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Közel 8 évig üzemelő hibrid (hagyományos + indukciós) főzőlap kb. egy hónapja megadta magát. Leverte a kismegszakítót.
Testvéremé, így bevállaltam, hogy belenézek. 4 fűtő kör van rajta, 2 hagyományos (semmi baj nincs velük) és 2 indukciós.
Az indukciósból van egy kisebb és egy nagyobb. A nagyobb meghajtásáért felelős IGBT-k mentek át zárlatba. (2db)
Mivel nem találtam pontosan ugyanolyan típusút újonnan, rövid szállítási határidővel, így a TME kínálatából kezdtem el keresni helyettesítőt. Az eredetik IXGR40N60C2D1, helyettük IRGP50B60PD1PBF -t vettem. Mivel relatíve régi a főzőlap, úgy gondoltam, kicserélem az összeset (4db) és nem csak a hibásakat (2db). A helyettesítő kiválasztásánál körültekintően utánanéztem, véletlenül se legyenek az újak rosszabbak, mint a régiek. Viszont 1 hét működés után ugyanúgy bezárlatosodott a nagyobbik körhöz tartozó 2 IGBT, leverte a biztosítékot, most ismét itt van az asztalomon szétbontva.
Kérlek segítsetek, mi az, ami fölött átsiklok? A két indukciós körnek közös a vezérlő IC-je. Ellenállásokat átmértem, kondikat kicseréltem (biztos ami biztos). A két oldal majdnem teljesen szimmetrikus, így összehasonlító méréseket is tudtam csinálni, ott sincs kiugró eltérés. Arra gondoltam, mivel a teljesítményt egy áramváltón keresztül méri, lebutítom a sönt ellenállását, ezáltal visszavéve a teljesítményéből. Más ötletem egyelőre nincs.
A két IGBT-t a következő értékek alapján hasonlítottam össze:
  IXGR40N60C2D1 (régi) IRGP50B60PD1PBF (új)
V c-e 600V 600V
Ic 56A (25°C) / 27A (110°C) 75A (25°C) / 45A (100°C)
P 170W 390W
Vge +/-20V +/-20V
Vce (sat) 2.2V - 2.7V 2V - 2.35V
AEG 61260 TLE mosógép nem indul, hibakód nincs (megoldva készülék cserével)
Sziasztok!

A fent említett mosógép mosás után, öblítés előtt leállt és indítógomb elkezdett villogni. 2017-ben vásárolt, egyszer volt csapágycsere, semmilyen hibája eddig nem volt. Hibakódot nem ír ki, csak villog az indítógomb. Indításkor 3 relé kattanás és nincs tovább. Ami át lett nézve. A szivattyúmotor hibátlan, a panelen a relék, diódák ellenállások, kondenzátorok hibátlanok. Tovább a panelt nem mértem. Kérdés, hogy érdemes-e javíttatni, vagy már az életkora miatt illő egy másikat venni és ha igen, akkor milyen tipust javasoltok. Alapelvárás 7-8 kg-os pakolhatóságú, 1200-as centri, és csak felültöltős lehet. Lehetőleg nem túl drága, igaz most ránéztem az árakra és szívdobogást kaptam.

Előre is köszönöm szépen a segítséget.
AEG 62840L mosógép start gomb megnyomására villog a lakat
Sziasztok,

Szenvedek egy AEG 62840L mosógéppel, a start gomb megnyomására csak villogtatja a lakatot és nem indul el, meg sem próbálja bezárni az ajtót, egyből villog a lakat. A program kiválasztása oké, váltogatja programokat. Ajtókapcsoló rendben van. Electrolux EWM 2100 sorozatú panel van benne. Elakadtam, ha valakinek van valami ötlete azt megköszönném.

Üdv,

Gábor
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce