Sziasztok.
Adott egy AEG Santo CBWF390 nevezetű no frost-os alulfagyasztós hűtőszekrény, a fagyasztó rész hűt, de a hűtő része nem hűt hibával. Hűtőszerelő már nézte, azt mondta gáz van benne, panel hiba de abból nem éri meg újat venni. Ezért került hozzám, hogy ha "csak" panel hiba akkor azt biztos meg lehet javítani.
Ma teszteltem (teraszon +14 fok külső hőmérsékleten) a hűtőszekrényt és az alábbiakat produkálta:
Bekapcsolt állapotban helyeztem feszültség alá (gondolom sosem használták a bekapcsoló gombot rajta).
Hűtő: Beállítva +2°, Kijelezve +2°, Mért 8.1°
Fagyasztó: Beállítva -15°, Kijelezve -31°, Mért -24° (nyitva hagytam az ajtót hogy visszamelegedjen, -19°nál indult a hűtés.
Ha a coolmatic-ot bekapcsolom akkor lehűti 4 fokig a hűtő részt.
Az előlapi ki/bekapcsolás után:
Hűtő: Beállítva +2°, Kijelezve +9°, Mért 8.7°
Fagyasztó: Beállítva -15°, Kijelezve -26°, Mért -10.4°
10 perc után elindul a hűtés
Hűtő: Beállítva +2°, Kijelezve +3°, Mért 5.7°
Fagyasztó: Beállítva -15°, Kijelezve -25°, Mért -15°
2 óra járás után viszont beállni látszottak az értékek.
Csatoltam a manualt amit találtam hozzá. Érdekes hogy látszólag minden jó (nincs hiba kijelzés sem az ntc-ről sem a hűtőkörből), mégsem hűt az elmondás alapján.
Most ki van kapcsolva, reggel újra bekapcsolom és csinálok újabb teszteket. Addig is szívesen veszem ha valakinek van tanácsa merre induljak el netán ha valami rossz mérést/tesztet végeztem.
Köszönöm!
Üdv, Gábor
Jó nap,
tud valaki segíteni ...
konfigurációjában kódot egy mosógép:
AEG OKO LAVAMAT 70780
PNC: 91400225300
köszönöm
Helder Fernandes
Portugália
Sziasztok!
A fenti mosógéppel gyült meg a bajom.
A modell száma:L74650LE
tipus:HP054333
Ez egy hiper-szuper 7 kg kapacitású gép amit szeretnék a nejemnek ajándékozni......
A hiba:indítás után a tesztprogramnál elindul ,ajtó lezár ,ürítőszivattyú bekapcsol de a motor meg sem moccan-leáll a gép.Mivel inverter hajtja a motort lövésem nincs merre indúljak a hiba kereséssel.A motort átmértem,nem szakadt egyik fázis sem,fűtőszálat mértem,jó.
Kérlek benneteket ha valakinek van tapasztalata ilyen géppel kérem segítsen!
Üdv:mika
Azért ez több, mint a "nem csinál semmit"!
Miért esik nehezetekre rendes címet adni??
Üdv!
AEG L75260TLE1 mosógép eszi a szimeringet a hajtás felőli oldalon és így a csapágy is időről időre párhavonta beáll.
A tengely hiába van letisztítva, nem sima a felülete, lehet ezt valahogy javítani vagy esetleg ezt a tengelyes cuccot lehet kapni, ami a dobra van szerelve? Úgy rémlik ennek egész értelmesen szerelhető dobja van.
Alapvetően ritkán csinálok ilyesmit, de nem akarom kidobni csakazértse alapon.
Köszönöm