Üdv' Mindenkinek.
A géptípus amúgy mellékes.
Régebben szénkefecsere után a motor vagy jó lett, vagy az első centrinél lángba borult mintha hegesztene, oké, menetzárlat.
Eddig értem.
Újabban kefecsere után, úgy tíz gépből 1-2-ben visszaköszön a gép, mert megolvadt a szénkefe háza.
A fent említett gépben is.
Kikapargattam a kommutátort, polír, padlón a motor, centri, polírcsík, addig simogat míg szinte már nincs kefeszikra. Siman fut, nem rángat.
De a maxigáz centri végére nem tudom megfogni a szénkefe házát.
Kérdéseim. Hány fokig melegszik egy jó motor kommutátora egy centriprogram végére?
Motort cseréljek, vagy tegyek bele másfajta szénkefét?
Ha kefe, akkor hol vegyem?
Eddig Orczy, néha Sini választékából vettem, ami sokszor ugyanaz.
Sziasztok!A fenti mosógép,szerintem fölösleges,dobmegvilágító lámpája letestelt.A tápegységben több alkatrész elégett.Szeretném a tápot megjavítani!Ehhez kérem a segítségeteket!Nem hasonlít a tanyán lévő elektronika doksikra.SM-t sem találtam.Előre is köszönöm a segítségeteket.Üdv Jano
Üdv!
Birkózok a címbéli szerkezettel, ami EWM 2100 WM/ WD panellel van szerelve. A centrifugát elkezdi felpörgetni, majd olyan 100 körüli fordulatnál megáll, és mángorolgat.Hibakód nincsen - az utolsó eltárolt hiba ajtózárgond volt - törölve, összes periféria működik. Tesztüzemben ahogyan kell: felpörgeti a motort 650- es fordulatra, tartja, majd felmegy 1000- re (maximum), és stabilan tartja.
Programfutás közben húsz perc maradékidő kijelzése mellett másfél órát szuttyogott, mire leballagott a maradékidő a nulláig.
Találkozott már valaki ilyen hibával? Tanácsot kérnék, mert nekem már nincs ötletem... :-(
Köszönöm
Sanyi
Sziasztok!
A gép adatai:
AEG
MOD: T86280IC
Type: TC09H6BHW
Prod. No.: 916 096 746 / 00
Ser. No.: 14262780
A panelcímkén lévő adatok:
BITRON
SW: M1BB02170
BOOT: BFCF3004
ELUX BOARD CODE: 136 624 201
ELUX ASS. CODE: 136 624 001
S/N: 00035 03-10-11 EMC10131BA
30412108
278/11
A címbeli szárítógép motorvezérlő panelján elpukkant egy smd ellenállás úgy, hogy nyoma sem maradt, vitte magával a forr szemeit is.
Ennek az ellenállásnak kellene az értéke.
Az LNK364-es ic ki van fújva, úgy hogy valószínűsítem, hogy annak a hibája vitte el az ellenállást.
Természetesen az ic-t mindenképpen cserélni fogom, de az ellenállás értéke is kell, hogy milyen volt.
Más hibás alkatrészt nem találtam a panelon, a processzor is ép mérve és az IGBT-k is.
A processzor az IGBT-kkel külön nyákon van, a táp pedig szintén külön nyákon.
A két panelt szalagkábel köti össze és közös tokban vannak.
A panelról képeket délután fogok tudni csak csinálni.
Előre is köszönöm mindenki segítségét.
Üdv: Ladakölyök
Megoldva: Az ellenállás valóban 130Ohm, cseréltem az LNK364GN ic-t, a két 220uF 35V-os elkot, a 4.7uF 400V-os elkot és a 0.47uF 275V~ X2-es műanyagkondit mivel ennek csak 0.16uF volt a kapacitása, a két 0.01uF 275V~ X2-es kondinak jó volt az értéke, ezért azokat visszaforrasztottam, valamint átforrasztottam a táppanelen lévő többi hagyományos alkatrész lábát is, beleértve a szalagkábel forrasztásait is, már csak az esetleges forrasztási körberepedések megelőzése céljából.
A 130Ohm-os ellenállásból hagyományosat tettem be, mivel a forr szemek hiánya miatt smd-t nem lehetett.
A gép ezen alkatrészek cseréjével tökéletesen működik, mindenkinek köszönöm a segítséget.