Sziasztok!
Nem rég került hozzám, azzal hogy nem kapcsol be. A CD-rész kivétele után, elindult a kijelző, de semmilyen gombra nem reagál, csak demo-módban maradt. Ennek a gépnek kellene menni a cd.rész nélkül is? Hogy lehet kivenni a demo-módból?
Sziasztok!
A címben jelzett autórádió egy munkatársamé. Az elektromos nyűgjeit már megjavítottam. Megpróbáltam a benne levő, logó alapján NSC 93C64 TEM8-at kiolvasni (rotált lábkiosztás, x16-os szervezés, a nyák/kapcsolási rajz szerint is).
A kiolvasó TL866A-s típus, de NM93C64-ként semmilyen infót nem olvas ki. Két típus amivel adat nyerhető ki belőle (persze nem azonos) az NM93CS46 ill. NMC93CS46.
Ha valaki találkozott hasonló problémával, vagy tudja mit rontok el, annak a segítségét megköszönném. Ha tudja valaki, hogy ez a készülék a kódot melyik címen tárolja azt is.
Más PU kódú rádiók esetében találtam leírásokat/videókat a kód pozíciójáról, de ott eleve x8-as szervezésű volt a chip, nem pedig x16-os, mint jelen esetben.
This radio is to a 1970's MG/MGB vehicle. Its using an older 14 Pin DIP IC to
do the FM stuff, its marked T2D. Cross ref comes to a NTE723.
If I put my metal probe on pin 9 or 10 (detector) I can hear a local FM station playing,
but the tuning has no effect.
I have 100 ohms from pin 9 or 10 to gnd. Pin 3 is seen directly tied to gnd, and pin 4 also reads short to gnd
and there is no DC volts on it also no dc volts on pin 5. I can see no dc volts on any pin I probe. Is the IC bad?
Its not getting warm for short and current draw on the PS is minimal.
Tiszteletem!
Beépítettem 1 ilyen csodálatos készüléket. Persze az utolsó műveletnél addig méregettem a kormány kezelő szervet sikerült néhány karcot előidéznem. Nem kell ecsetelnem milyen ideges lettem.

Ki mivel és hogyan oldaná meg ezt a problémát? Én ezt találtam: Displex kratzen entfernen Vélemény?
Köszönöm!
Üdv.