Sziasztok!
Lenne-e valami ötlet a CCFL teszter építésére, vagy csak gyári a megoldás?
Üdv!
Gondif
Sziasztok!
Sajnos elpusztult a saját 300V-os LED teszterem kb. fél év után. Kezdte azzal, hogy időnként cicergő hangot adott, de működött rendesen. Szétszedtem, nem találtam semmi mérhető hibás alkatrészt. Most viszont már gyakorlatilag használhatatlan. A kimenő feszültség terheletlenül is ingadozik, kijelző elsötétül. Annyi ideig még működik, hogy nagy nehezen 1 LED stripen ki tudom mérni, hogy hol van rajta a rossz LED, de közben is változik a fényerő.
Odáig eljutottam, hogy a PFC áramköre rossz valószínűleg, de az a rész le van öntve fekete keményre kötött műgyantával. Valaki ki tudta-e már bontani ezt az áramkört, ha egyáltalán járt így valaki? Egyenlőre nem merem jobban vésni a műgyantát, mert félek hogy valami smd alkatrész eltörik és még ilyen állapotú műszerem sem lesz. Szinte naponta használom. Valamivel le lehet oldani, vagy puhítani ezt a műgyantát? Gyanítom nem. Mit tanácsoltok mit tegyek? Már nézegetem a műszereket, valami olcsóbbat. 200V-ost.Fele annyiba kerül mint a 300V-os.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv!
Van két darab, vadi új Philips gyártmányú, 18515 típusú végablakos Geiger-csövem. Elkapott az ihlet, hogy kezdjek velük valami, de infó hiányában fogalmam sincs az érzékenységükről és az anódfesz mértékéről, amit igényelnek.
Arra kérném a Nagyérdeműt, ha valaki ismeri ezen szerkezeteket és van infó a birtokában, segítsen közelebb a megoldáshoz! Ha kell, holnap tudok fotót is felrakni. Próbáltam a Guglit, de nem segített. 18504-et találtam, de az csak hasonlít, hosszabb és kisebb az átmérője, de egy lehet az anyjuk.
Köszönöm!
Jani
Sziasztok ! A fenti géppel az a problémám hogy a vízszintes eltérítés mérete a legfelső eltérítésnél jelentősen lecsökken és az índúló és záró vég elmosódott!