Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

ARISTONA LIBELLE-RA412U 1955 SCH

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (PNG)
Size
139.6 KB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar aristona manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    ARISTONA 1955 LIBELLERA 412 LIBELLE RA412U
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Tivoli audio PAL - kisrádió
Sziasztok! Itt van ez a rádió javításra. Az alapvető probléma az volt, hogy időnként felhangosodott magától a készülék. Ezzel a problémával együtt jár, hogy ha csak akkumulátorról megy a rádió ez a felhangosodás tényében ki is merül, de ha a hálózati adapter (is) be van kötve, akkor begerjed a végfokozat, a tápegység stabilizálatlansága miatt kb. 100Hz-es frekvenciával. Most ott tartok, hogy beépítettem egy hálózati stabilizálást, így hálózatról sem gerjed be. De kezdek rájönni ez csak tüneti kezelés volt, nem a probléma megoldása. A probléma a végfokozat körül van. A végfok egy TDA7056B névre hallgató ic, ebbe bele van építve egy DC hangerőszabályzó, de a készülék tényleges hangerőszabályzása a hagyományos módszerrel történik, ennek ellenére az ic-be épített szabályzás is be van fűzve a rendszerbe néhány smd alkatrészen keresztül. Az biztos, hogy a felhangosodást az ebben a körben levő zavar okozza, mert rámérve műszerrel más feszültség van a szabályzásra szolgáló lábon. Bekapcsolás után bizonytalan idővel ugrás szerűen felhangosodik, úgy marad, ki- és bekapcsolás után az alacsonyabb hangerő visszajön, majd bizonytalan idő után ismét ugrás szerűen felhangosodik. Esetleg van valakinek ötlete (vagy netáán kapcsolási rajza) erre a problémára?
CROWN 460 CSL Végfok munkapont beállításához segítség kérés.
Üdv. Mindenkinek! Azt szeretném megtudni,hogy ennek a végfoknak,hogyan lehet beállítani a munkapontját.(Mivel TV szerelés a fő profilom ebben nem vagyok jártas.) Amit idáig tudtam a végfokokról az a nyugalmi áram beállítása illetve a középponti feszültség beállítása és nem utolsó sorban a tranyók bétára válogatása. Ennél a végfoknál a rajzon csak annyi van feltüntetve,hogy LOW SIDE BIAS és HIGH SIDE BIAS (beállító potik).Jó lenne megtuni,hogy mit takarnak ezek a felírások,illetve a beállítási mérőpontokat. üdv. :help:
Sony HCD C50 hifi nem indul
Szép jó napot mindenkinek.
Van nállam egy Sony HCD C50  hifi ami nem indul, a Pause  led power gomb megnyomásákor  3 villan.
12V,+/-7 V ,5V megvan a Power off vonalon ott is 5V van.Ez a villogás hibaüzenetre utal,találkozott valaki ilyennel?

Üdv András

 
KÉRDÉS.
Volna egy nagy kérdésem. Van 1 Panasonic SA-AK200-as mini hifim. És olyat csinál hogy bekapcsolom szól kb:1percig és kikapcsol. És ilyet ír ki hogy F61 vagy FG1 a kettő közül valamelyik. Nem tudja valaki mi lehet a baja? Várom a válaszokat. Előre is köszi.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce