Adott egy Genius aktív hangfal, amelyben rossz a végfok IC. Van rajta egy repedés és kis korom, de nagy nehezen sikerült kinéznem a típusát. BT9843. Ez van rajta, de sehol nem találtam a neten. Esetleg tud valaki valamilyen helyettesítőt, vagy hogy honnan tudnám beszerezni ezt a típust?
Sziasztok
Jó estét mindenkinek
Került hozzám egy erősítő amiben RSN307M44-P ékfok van de tönkrement.Honnan lehetne ilyent megfizethető áron beszerezni? Esetleg nincs valakinek bontásból?
Köszönöm és Szép estét mindenkinek
Üdv mindenkinek.
Van egy ilyen Kenwood erőlködöm.Keresgéltem itt,és láttam,hogy másnak is produkálta ugyanazt,mint nekem.Nevezetesen azt,hogy készenlétről ha bekapcsolom akkor egy pillanatra bekapcsol majd ki,és villog a készenlét ledje addig míg meg nem nyomom a készenlét gombját.Utána folyamatosan világít.Ha megint megnyomom kezdődik az egész elölről.
A megoldás nála az egyik (STK 443-070) végfok ic volt.Tulajdonképpen nálam is ez volt a hunyó.Viszont míg a másik emberkének megjavult ennyitől,nekem nem.
Összehasonlítottam az új és a készülékből kiszedett stk-t és kiderűlt,hogy az 1-es és a 7-es láb rövidzárba van.Máshogy kifejezve,az egyes lábon lévő +65 V-ot kiküldte a kimenetre.Kicseréltem az ic-t de maradt minden ugyan az.Segítségeteket kérném,hogy mi szállhatott még benne el,ill az lenne még a kérdésem,hogy a benne lévő uCom ic (az egész lelke) kinyiffanhatott-e?
Köszönöm.
Tisztelt fórumtársak!
Tulaj állítja, hogy sötétben nyomkodta az előlapi gombokat, majd később azzal szembesült hogy 200kHz-enként léptet adó keresésekor.
Használatit nem találtam, bízom benne hogy valaki tudja hogy hogyan lehet visszaállítani a keresés 50kHz léptékre, köszönöm.