Sziasztok !
A külföldről behozott . Attól aki behozta , kéz alatt vett , mosógép , a fent nevezett hibát produkálja az ügyfélnél . A szokásos nyomógomb kombinációval nem lehet elindítani a tesztprogramot . Minden beállítható , majd elinditrható a mosás , de , kb. 15 perc után leáll és ott marad . Ezért lenne fontos a teszt programmal megtalálni ennek az okát , a hibás alkatrészt . Látszólag minden alkatrész jó . Előre is köszönöm a segítségeteket . Üdv varga jano
Sziasztok: van a fent nevezett gép, amelynek a panelja kuka lett(proci halott). A lomok között találtam egy hasonló panelt(ránézésre),de biztos,hogy elöltöltősé volt,mert a progi tárcsa rudazata rövid volt, sebaj áttettem a felültöltősét plusz kicseréltem a X2 kondit(kapacitás szegény volt) majd jött a puding próba centrire vittem. A motor tesz elmaradt(gondolom amiért elöltöltősé a panel)de a centrit azt megcsinálta rendesen,kivéve egy észrevételem van, hogy jobbra centriz és nem balra(ami természetes hiszen az elöltöltőst a másik oldalról látjuk,a motor hátul van és így már azt is balra látjuk centrizni,remélem érthető vagyok.Kérdése az lenne,hogy maradhat-e így a forgásirány a későbbiekben nem e okoz problémát pl:dobkinyílást vagy valami mást, tanácsotokat előre is köszönöm ÜDV:LACI
Üdv! A fenn említett mosógép ajtózár vezetékelésére lenne szükségem! A tanyán nem találtam service manuált hozzá, így csak találgatok!
1. 3-vezetékes ajtózár, a panelen 3-as csati?
2. 4-vezetékes ajtózár, a panelen 4-es csati?
3. 3-vezetékes ajtózár, a panelen 4-es csati, de csak 3vezeték megy bele, 2db 2-es csatival?
Köszönöm a segítséget előre is!
Üdv kedves népek !
A tanácsot megfogadva, új témát indítok.
A hiba: Gorenje WA 50100 mosógép vízbeeresztő szelepei nem kapnak vezérlést, ergo: a víz nem eresztődik be......
A gép dógozna, várja a vizet, de az nem jön...
A panel INVENSYS gyártmány, erős topológiai egyezőséget mutat más Gorenje mosógépek (Pl. 50050, 50121)és egy-két Candy paneljával.
Még csak néhány gyors alkatrészmérést végeztem, a triviális triac-hibák kizárására, de látszólag minden rendben van.
Kapcsolási rajzom, szervizdoksim nincs, mosógép javítási tapasztalatom egy Tatramat Mini fűtőbetét cseréjéig jutott....
Egyéb elektronikákat láttam már belülről.
Szóval segítséget, ötleteket, javaslatokat kérek.....
Azt ne, hogy a panel hol rendelhető meg, azt már tudom...26 lepedőbe kerülne....
Előre is köszönöm mindenkinek.
Z.T.