Üdv!
A címben említett lap leszívja az elemet (CR2032, mindenki ismeri), értsd, néhány óra alatt képes ezt megtenni. Az elemet kivéve, és a foglalatán ellenállást mérve 5,5 kOHm-ot mérek. Na már most ez szerintem elég alacsony ellenállás, másik lapot hasonlóképp vizsgálva kb. 0,5-0,7 MOhm-ot mérek. Ha a BIOS IC-t kiveszem a foglalatból, a helyzet nem változik, viszont ha a törlő jumpert lehúzom, a mért érték normális lesz.
Soha nem találkoztam még ilyennel, és sajnos rajzot se találtam róla, de SMD kondira gyanakszok, ami ha nem is zárlatos, de szivárog a föld felé.
Láttatok már ilyet?
Köszi

Sziasztok keresnék egy Asus alaplapot megvételre típus:ASUS P4 P800SE.Róla lenne szó ugyanis azért kellene mert jelen pillanatban nem igazán vagyok eleresztve anyagilag főleg a balesetem óta így a meglévő gépemet próbálom kicsit rendberakni.Van egyP4-es 3Ghz-es 800FSB processzorom socket478-as amihez keresnék egy alaplapot ami képes münkődtetni.Ha esetleg valaki tud másfajta alaplapot ami jó helyette és a táp csatlakózója is megegyezik (nem tudom mennyire szabvány)mármint jó lenne ha nem kéne hozzá tápot is cseréljek akkor a tippeket illetve a konkrét alaplap típusokat amiket ajánlotok helyette azt nagyon szépen megköszönöm előre is!!! :taps:
Sziasztok!
Adott a címben említett lapos. Bekapcsolva csak a zöld power led világított, semmi egyéb életjel. Szétszedtem, kipucoltam, BIOS elem ki, akku leköt (mert belső akkuja van), LVDS kábel lehúz, majd rákötöttem a töltőt, csak magában. Elindul szépen, és D-SUB csatin, illetve HDMI-n képet is ad, csak a kijelző felé nem. Az LVDS kábel csatlakozója mellett, az alaplapon, van egy Realtek RTD2136R típusú IC, ami bekapcs után pár másodperccel már olyan forró, hogy nem bírja az ujjam. Ha minden igaz, ez hajtja a kijelzőt.
Vajon más rész hibája okozza ennek a hibáját, vagy ezek csak így elpusztulnak? Találkoztatok már ilyesmivel? Esetleg ha az LVDS kábel megszakadt/zárlatos lett, az csinálhat vele ilyet?
Egy másik hasonló fórumon egy illető pont ilyen IC-t keresett, pont ehhez a típusú géphez, neki is forró volt az IC.
Csatolok róla egy képet.
Köszi!
A hiba elhárítva. Hibás volt a Realtek LVDS meghajtó, és maga a kijelző is. Új chip, bontott kijelző, és hibátlan!
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A fiamnak van egy Asus FX504 laptopja, ami jelenleg nem hajlandó elindulni. Az egész úgy kezdődött, hogy mivel gyakorlatilag asztali gépként használja és keményen játékokra, gyakorlatilag sosem volt teljesen feltöltve az akkumulátora, mivel ilyen terhelésnél a hálózati táp mellett azt is használja. Egyik nap a fiam megnézte, hogy akkuról be sem indul a gép, annak ellenére hogy a rendszer 83%-osnak jelezte az akku kapacitását. Én balga, javasoltam neki, hogy hagyja a töltőn egy éjszakára, hátha úgy feltöltődik, ám ennek az lett az eredménye, hogy másnap már nem kapcsolt be a gép, mindössze csak annyit csinált, hogy bekapcsolta a billentyűzet világítást, meg felpörgette a winchestert, aztán kikapcsolt. Természetesen próbálkoztunk a hard resettel, aksi ki, cmos elem ki, hálózat le, bekapcsoló nyomva fél percig, vagy tovább. Semmi. Illetve időnként ha olyanja van, a billentyűzet világítás mellett, lassú fordulaton beindul a ventilátora. Az akkumulátor már nem mutat életjelet, csak azzal nem lehet bekapcsolni úgy sem, hogy egy éjszakán keresztül próbáltuk tölteni.
Sajnos az nem tudom, hogy ez a gép akkumulátor nélkül egyáltalán beindítható-e vagy sem (régi toshibám be sem indult nélküle) i. Tudja valaki? Illetve, hogy aksi hiba tud ilyet csinálni?
De minden más okosságot szívesen veszek, ami esetleg szóba jöhet mint hibakeresés, esetleg korrekt szerviz javaslatot Miskolc környékén.
Üdv,
A probléma megoldódott.
Aki segített annak köszönöm! A laptop szervizbe került, már megjavították. Leírom hogy ha esetleg más is találkozik ezzel a hibajelenséggel, akkor nagy eséllyel a BIOS-a szált el a gépnek, ahogyan ennek is. A szervizben kivették, újra flashelték a BIOS-t visszatették és megy a gép. Mivel gondolom hogy itt reklámozni tilos, ha valakinek szüksége van rá, akkor szívesen megadom a szerviz címét, mert korrektek, jól felszereltek és értik a dolgukat. Ugyan nem Miskolc környékiek hanem Pest mellett dolgoznak, de korrekten ők szervezik meg az oda-vissza szállítást is.
Egy probléma sajnos még van, az akkumulátora a végét járja, azonban ez a gép állítólag nem fogadja el az utángyártott akkumulátort, viszont gyárit eddig se a szerviz, se én nem találtunk. Esetleg ha valakinek van információja hogy hol lehet kapni gyári akkut ehhez a géphez azt megköszönöm ha megírja.
Üdv,
Laca13