Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

B-O FM ENHED-FM4 1954 SCH

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (PNG)
Size
144.5 KB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar b manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    BO FM ENHEDFM-4 ENHEDFM4 1954 ENHEDFM ENHED FM4 B-O ENHED-FM4
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
JBL Charge 4 Bluetooth hangfal "vágja" a hangot
Sziasztok

JBL Charge 4 Bluetooth hangfal kis hangeron normalisan mukodik, ahogy kezdem hangositani, pattan egyet es tobbet nincs hang.
A hangfal bekapcsolva marad, a ledek egnek rajta, a BT kapcsolat is megmarad.
Nem tudok ujra hangot kicsalni belole, csak ha kikapcsolom es visszakapcsolom.
Futtattam rajta egy firmware frissitest, de nyilvan semmi sem valtozott.
A toltottseg nem szamit, teljesen feltoltve is nemul.
En akkura tippelek, de konnyen megmerni sem tudom . Szetszedtam annyira, hogy hozzaferjek, de meg a tuskek is be vannak ragasztva olvasztott muanyaggal a hazba, azon nem tudok merni.

Kerlek adjatok tippet.

Minden jot,
Janos
 
JAMATO JR-5075 stereo receiver,A hangfal védő relé bizonyos időközönként kikapcsol.
Mivel eredeti rajzot nem találtam sehol ezért a saját paneljáról készült a rajz. A tapasztalatom az,hogy a A733 pnp és a C945 npn colector és a basis között található jel üzem közben -1 volt de állandó ingadozásba van,kikacsolt állapotban pedig +.A pilot jelet a számlap világitás tol kapja vagyis váltó fesz. A tranzisztorok relé meghajtó D234 a többi mind C945. Az erősítőnek úgy látszik nincs hibája szép tisztán szol melegedés nem tapasztalható. Úgy vettem észre,hogy a J és a B erősítő a rajzon lévő két tranzisztor a végerősítök vég tranzisztoraira mennek.
Omnitronic CDS-1100 kalibrációs kérdés
Hello!

Van 4db a címben említett DJ-CD-játszóm, mely immáron 14 éves. Megélt már fejcserét is, illetve korábban RW-s lemezekre is volt hangolva (ezért is kellett idővel a fejcsere).
Akadt jó néhány gagyi lemezem még korábban, amikhez hozzá lettek hangolva a készülékek.

A problémám jelenleg a következő:
Ha régi 4x, 8x sebességen felírt lemezt használok, 75-ből többnyire 73 frame hibátlan (70-ig le lehet menni, hogy a munkában ne okozzon problémát). Viszont az újonnan laptopos íróval (10x) felírt anyagokat csak a 4 lejátszóból 1 képes 60-65 jó frame olvasással lejátszani, a többin pattog (de a tekerés a jón sem mindig működik, mert a (track első 2mp-ét (CUE puffer) nem képes beolvasni, addig pedig nem enged tekerni). Ám ezen pl. maga a tartalomjegyzék beolvasása a 2-3mp helyett fél perces a lemez behelyezésekor.
Tudom, írjam újra asztali íróval... de ha 4-ből 1 viszi hanghiba nélkül, akkor a többi beállítása nem 100%-os. Gagyi lemezeket régen se szeretett lejátszani (frame hiányos, tekerés darabos volt).
Tehát egy olyan segítséget kérnék, aki csinált már ilyet és a 3 állítópotit rendesen kimérve (oszcilloszkóp, stb.) be tudná hangolni a megfelelő értékekre. (Bias, stb.)
Fülre ugye be vannak állítva (nem sípol a fej működés közben), hiszen a gyári és régi (10-15 éves) lemezeket tökéletesen viszik és velük a frame érték is tűréshatáron belül van, tehát most is működnek.
T.Gain, F-Bias, E/F Bal. potik összehangolása szükséges.
Ehhez kérnék segítséget, aki BP-n vagy közvetlen környékén ezt műszerekkel meg tudná oldani és csinált már ilyet... mert ha nem tudja mit kell látnia az oszcilloszkópon, ami a jó jel, akkor kb. annyit ér, mint a mostani beállítás.

Tehát aki csinált már lézer-hangolást, annak várom válaszát!

Előre is köszönöm!
Behringer Equalizzatore DEQ2496
Buongiorno,cercavo schema equalizzatore Behringer DEQ 2496, in particolare  lo stadio di alimentazione che fa' saltare 
fusibile protezione generale,circuito TOP245YN perforato Ko!
Grazie 
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce