Üdv mindenkinek!
Kaptam egy NV-FS90 SVHS videomagnót, gyönyörű állapotban. A probléma az, hogy kissé moarés a kép, nincs hang és nem megy a számláló. Ha pillanat álljal megállítom, 1-2 másodpercig van hang, de a számláló akkor sem megy. Átnéztem a tápegységet , kicseréltem a kondenzátorokat, de az eredmény ugyan az.
Merre felé induljak el a hibakereséssel?
Köszönöm.
Sziasztok
Fent említett öreg videó egyik műanyag fogaskereke (lásd csatolmány) megrepedt. Honnan lehetne ilyet szerezni? Esetleg ha lenne valakinek javíthatatlan készüléke, -egyéb okok miatt mint ez a fogaskerék-; vevő lennék rá. Érdekes milyen kondi van a C608 poziciószám alatt: C-AL; 0.1F; +80-20%; 5,5V; TP 12,5x11; polarizált, ilyet még nem láttam. Mire jó ez? Mert hogy ilyen is kéne, el van durranva.
Köszönettel: Csaba
Szép napot kívánok a mestereknek!
Nagyon régi dolgokat keresek! Az egykori 1/4' Sony videók szervízdoksijait.
VO 6800, VO 5850m, DSC 1800 (kamera)
Valójában, minden információ jól jön.
Kedvtelésből gyűjtöm ezeket a technikai ereklyéket.
Valamikor ezeket rendszeresen javították, és tartották karban. Úgy a 80'-as évek városi tv stúdiókban voltak főleg népszerűek. Hátha van "szaki", aki megőrizte a doksikat, vagy tud forrást az elérésükre!
egved
Üdv Urak
Németországban vásároltam majd 10 éve, jó sokáig ment tökéletesen, aztán egy idő után csak akkor volt hajlandó távval indulni és műkődni (menü tuner meg beállítások), amikor ő akart, most már egyáltalán. Csomó kis kínai "soklábú" ic van benne, adat róluk semmi, alig lehet leolvasni mit ír rajtuk, így párszor már a sarokba löktem, de olyan jó a hyperband tunere, hogy már csak ezért is, meg "még csak azért is" kötekednék vele, hátha lealázom. Tudtok-e segíteni? Köszönettel: Tóth Csaba