Sziasztok!
Egy ilyenre volna kereslet kompletten!
Köszönöm!
Üdv:
Pityesz
Sziasztok Küzdök ezzel a tv-vel , eredetileg nem indult egyáltalán készenlét se volt , 68mikro/400 voltos puffer 100nanos lett . Ezt kicserélve elindult a tv de a függöleges méret idönként lecsökkent . Ujraforrasztva a függöleges eltérités ic lábait a probléma megszünt , viszont a képen szemböl nézve jobb oldalt félkör alaku zavar láthato amely csak akkor jelentkezik ha van a tv-n müsor , ha csak "hangyaháboru" van akkor nem láthato , Szerintetek mi okozhatja ezt merre kéne tovább kutakodjak ???
Elöre is köszi az esetleges joszándékot mindenkinek üdv dddemeter!
Ugyanez a tv visszajött késöbb táphibával , és a tápvezérlö ic cseréjével megszünt a félkör alaku zavar is.
Szevasztok!
A fenti készülék a következő hibát produkálja.
A TV bekapcsolva: Kép nincs (fehér ernyő) OSD van (hibátlan), hang nincs, ugyanekkor a Scart-ról hibátlan kép és hang kijön.
A TV-t AV-ra kapcsolva: Hibátlan képet , hangot ad, mindegyik AV bemenetről.
A feature modul hibás egyértelműen. (oda futnak be a szálak)
Volt-e ilyen hibátok, van-e valami gyors tipp a hibát illetően?
Mivel másik modulom nincs, így szívesen kicserélnék 1-2 SMD tranyót, ha
megmondanátok melyik okozza. :)
üdv
Üdv urak!
Már egy jó ideje félre volt téve, most hogy van időm újra elővettem. Hibája hogy a kép sűrű vízszintes csíkokba van tördelve. Rámérve a sorfrekvenciára 21.5 Khz volt. Elsőnek a sormeghajtás elkóinak mérésével, majd inkább cseréjével kezdtem. Kicseréltem a két sortáp kondit is, és az NN5198 (videoproci) H Vcc tápszűrő kondiját is. A tápfeszültségeket szkóppal is megnéztem mind meg van szűrve. Cseréltem a 4.43 Mhz-es kvarcnál lévő 10 pF-s kondit, és a 3.58 Mhz-es kvarcnál a 22 pF-es kondit, és magát a 3.58 Mhz-s kvarcot. A videojel kijövetelénél (36-os láb) mértem a T107-es tranzisztort ez is jó. A videoproc. 39-es sorszinkron bemeneti lábán a 10 nF-ot is cseréltem. Az AFC 1-es lábon ellenőriztem a két kondit és az ellenállást. A sorfreki változatlan volt ezután is. 21.5 Khz. Most hogy elővettem, gondoltam még megpróbálkozok egy eeprom tartalom cserével. Az új tartalommal most azt csinálja hogy elinduláskor a sorfrekvencia 18.3 KHz, majd kb. fél perc után sípoló hangot hallatva, lecsökken 12 KHZ-re. Néhány mp után beáll a 15.7 Khz. Szkóppal mértem a sorszinkront és a videojelet. A sorszinkron és a videojel is "megvan" (nem úgy néz ki amilyennek a rajz szerint lenni kéne), amíg nem jó a sorfreki. Érdekes módon amikor beáll a 15.7 Khz, megszűnik a sorszinkron, és a videojel is. Az IC H-OUT lábát kiszigetelve ugyanez a helyzet, ezen is ugyanígy változik a frekvencia, először 18.3 Khz, fél perc múlva leesik 12-re, majd beáll a 15.7 Khz.
Kezek a videoprocira gyanakodni de sajnos nem kapható.
Bocsánat, a hosszú, és kicsit zavaros leírásért, de maga a hiba is az.
Valakinek ötlet?
Köszönöm előre is!