Szia.
Tisztelt kolégák e kérésem volna.
Egy beko 22.2 E-W korecióba lévö kondenzátorok értéke kölene:
C 521
C 518
C 522
W76QEN691x240 képernyöhöz
Üdv Gyuri.
Üdv mindenkinek egy Grundig elegance72 MF72-2501/8 TOP BEKO C8 sasszéjú készülékhez keresnék opciós táblázatot az általam talált anyagokban csak részlegesen van meg a táblázat ha lenne valakinek egy teljes az sokat segítene köszönöm előre is üdv A hiba Megoldva!
Üdv urak!
Már egy jó ideje félre volt téve, most hogy van időm újra elővettem. Hibája hogy a kép sűrű vízszintes csíkokba van tördelve. Rámérve a sorfrekvenciára 21.5 Khz volt. Elsőnek a sormeghajtás elkóinak mérésével, majd inkább cseréjével kezdtem. Kicseréltem a két sortáp kondit is, és az NN5198 (videoproci) H Vcc tápszűrő kondiját is. A tápfeszültségeket szkóppal is megnéztem mind meg van szűrve. Cseréltem a 4.43 Mhz-es kvarcnál lévő 10 pF-s kondit, és a 3.58 Mhz-es kvarcnál a 22 pF-es kondit, és magát a 3.58 Mhz-s kvarcot. A videojel kijövetelénél (36-os láb) mértem a T107-es tranzisztort ez is jó. A videoproc. 39-es sorszinkron bemeneti lábán a 10 nF-ot is cseréltem. Az AFC 1-es lábon ellenőriztem a két kondit és az ellenállást. A sorfreki változatlan volt ezután is. 21.5 Khz. Most hogy elővettem, gondoltam még megpróbálkozok egy eeprom tartalom cserével. Az új tartalommal most azt csinálja hogy elinduláskor a sorfrekvencia 18.3 KHz, majd kb. fél perc után sípoló hangot hallatva, lecsökken 12 KHZ-re. Néhány mp után beáll a 15.7 Khz. Szkóppal mértem a sorszinkront és a videojelet. A sorszinkron és a videojel is "megvan" (nem úgy néz ki amilyennek a rajz szerint lenni kéne), amíg nem jó a sorfreki. Érdekes módon amikor beáll a 15.7 Khz, megszűnik a sorszinkron, és a videojel is. Az IC H-OUT lábát kiszigetelve ugyanez a helyzet, ezen is ugyanígy változik a frekvencia, először 18.3 Khz, fél perc múlva leesik 12-re, majd beáll a 15.7 Khz.
Kezek a videoprocira gyanakodni de sajnos nem kapható.
Bocsánat, a hosszú, és kicsit zavaros leírásért, de maga a hiba is az.
Valakinek ötlet?
Köszönöm előre is!
Tisztelt Kollégák!
A fenti készülék sorvégtranzisztor hibával került hozzám, BU508D-t cseréltem bontottra, ezzel ment egy darabig. A G2-t kicsit lejjebb kellett venni, mert visszafutási csíkok voltak, a fókuszon is állítottam, bár ekkor a tápfeszültség rendben volt (145V), 110 fokos A66ECY13X38 cső van benne.
Az egyik bekapcsolásnál zárlatba ment ismét a sorvégtranzisztor. A tápot terhelve egy 60W-os izzóval jó az érték, terheletlenül viszont pár másodperc alatt felkúszik 185V-ra. A TDA4605-3 körül az elkókat néztem, C407, C410 cserélve, ugyanazt csinálja. Normális-e így ez a táp, illetve hol érdemes még keresni a hiba okát?
Tisztelettel:
Horváth József