Sziasztok!
Hol keressem a hibát?
Egy lcd n túl sötét a kép ,így sajnos semmit sem lehet látni belőle :(
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Szerinted ez már jó cím?
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
Panasonic projektoros tv-nek (TX-47P) olyan hibája jött elő, hogy a menüben a hangerőszabályozás látszólag működik, de mindig egy bizonyos hangerőn szól.Ha teljesen le van véve a hang, akkor elnémul, és már az első erősítés után is max. szól .
Mi lehet a gond? Lehet ezt pl resetelni??
Nem látom a service könyvében, de még teljesen nem ültem neki,lehet nem lenne értelme.Tud ebben valaki segíteni?
Előre is köszönöm!
Sziasztok! Ezzel a tévével szenvedek már egy ideje.. kapcsolási rajzot nem igazán találtam hozzá. Függőleges eltérítés baja volt/van. Az összes primer oldali elkot, cseréltem, IC körülieket és magát az IC-t (STV9302H) is cseréltem STV9302-re. A helyzet a következő.. A tévé elindult 3 színcsíkkal a tetején, majd kisvártatva összeesett a kép fentről lefele az IC kerregési frekvenciája megváltozik ilyenkor. Hidegen elindul, majd összeesik. Az IC két tápos (+, -) mind a két táp megvan. Viszont ha leveszem a negatív tápot ,akkor a kép felső fele látszik, és ez nem is esik össze.. Mi okozhatja ezt? Vagy mi lehet a hiba? Vezérlő fűrészjelet kap, azt is néztem a szkóppal.
(A 3-as , és 5-ös lábakon negatív feszültséget mérek. -11V, és -5V ) Egy Youtube videón valaki lemért egy működő STV.-t ahol a 3-as lábon +11V körül, míg az 5.-ön közel 0V.-nak kéne lenni elméletileg.
Sziasztok!
HQ Rc Univers20 távirányítóhoz keresek kódtáblázatot?Sajnos a táv megvan a füzetke pedig elveszett.
Ha valaki kisegítene azt nagyon megköszönném, feltéve ha ennyi elég.
Előre is köszi!
Üdv.: Dukzso