Sziasztok!
Adott a fent említett erősítő. 1979-1980 körüli gyártású, kívülről egészen jó állapotban van. Belül, ahogy nézem, még nem nyúlt bele előttem senki. Én eddig 2db nagy pufferkondit cseréltem a fő táprészben. Szépen szól a TAPE 1 és 2 bemenetekről, viszont ha rádióra kapcsolom, ott nem ad hangot. A hangerőt feltekerve mély alap-búgás hallatszik csak, ami elég brumm szerű. A frekvenciamérője valótlan értékeket mutat, ahogy tekerem a keresőjét, bár ez beállítható.
Itt a tanyán megtaláltam a service manualját a készüléknek, de sokkal előrébb nem jutottam vele.
Kiszáradt, vagy erősen kapacitás-vesztett elkóra gyanakszok.
Találkoztatok már ilyennel?
Update1:
Tápok rendben, FR201 és 202 cseréje után az IC201 feszültségei megvannak. A gond annyi, hogy a service manual szerinti feszültségek közül rendre az AM üzemhez tartozó értékek vannak jelen, hiába van a sávválasztó tekerő FM állásban. A képen a normál zárójelben lévők lennének az FM üzem értékei.
Előbbi tekerős kapcsoló nem direkt kapcsolja a feszültségeket, hanem PNP tranzisztorokkal, ezek között is találtam hibásat, zárlatosat. A rosszakat cseréltem. Tegnap pár másodpercre megjött a hang FM-en, de nem tudom mitől, visszahozni nem tudtam.
Sziasztok. Keresek Grundig M49-DPL hifi toronyba bontott vagy új készenléti trafót.Üdv.Solyom
Adott ez a soundbar házimozi szub, amely ha nincs használva lemegy stand by módba, de nem éled fel, csak áramtalanítás után és olyankor újra kell párosítani a soundbarral. Rajzot nem találtam hozzá és nem is nagyon ismerem ezeket. Esetleg valakinek van ezzel a típussal tapasztalata ilyen hibára, hogy hol induljak el, vagy engedjem el inkább?
Sziasztok!
Segítséget kérnék az alábbi rádióhoz, hogy hogyan kell beírni a kódot, mert a kód elvileg megvan.
Köszi.