Üdv mindenkinek! segítséget szeretnék kérni, hogy a képen látható készülékhez való hálózati
tápcsatlakozónak mi a neve típusa hogyan keresem az üzletekben.
Üdv Mindenkinek!
A készülék leolvasási hibával került hozzám, mechanikusan mindent rendben csinált, de nem mozdította meg a lemezt, és NO DISC. Mivel a spindle és sled motorokat hibátlannak találtam, lézer hibát feltételezve rendeltem Kínából egy KSS-213C optikai lézer egységet. Az új egységet beszerelve ugyanazt a jelenséget produkálja a CD lejátszó. A sled és az optika működik, de a spindle motor nem kap vezérlést. Oszcilloszkóppal visszakövetve a vezérlés áramkörét, azt tapasztaltam, hogy a CD RF/SERVO PROCESSOR, már nem kap indító jelet a lézer fejtől, aminek ezután a CD DIGITAL SIGNAL PROCESSOR egységen át inditani kellene a spindle motort. A lézer egység megkapja a szükséges tápfeszültségeket. Összegezve, oda jutottam vissza, ahonnét elindultam:hibás a lézer egység. Kérdésem:van módszer a lézer fej vizsgálatára, amiből egyértelműen meg tudom állapítani a hibáját? Úgy tűnik, a kis kínai hibás alkatrészt küldött, pedig abszolút újnak látszott.
Kérem a CD szakértők véleményét, mit néztem el.
Megoldás: a hibát a leolvasó fejhez csatlakozó szalag vezeték okozta. Egyetlen vezeték szál vége sérült volt és a leolvasó fej egyik kimenetét nem továbbította a processor felé. Visszaellenőriztem a lecserélt olvasófejet, az valóban hibás.
Hi Guys.
I have an Ashdown MAG300 EVO ii bass amp on my workbench. It was stacked together with other music gear in a small storage room - not the best idea. I got it to work now but it does not sound as it should. Cranked up all the way, it does not get to 300W. And I had it once before so I have an idea about how it should sound.
I got the service manual for the ASHDOWN ELECTRIC BLUE MAG which is similar but not the same.
Any idea where to find the correct schematics?
Üdvözlet Mindenkinek!
Olvastam Pásztor kolléga két hete írt topikját,kipróbáltam a kódfejtő programot.A problémám az,hogy a kódot - ami esetemben 0961 - hogyan vigyem a készülékbe, amin csak 1-től 6-ig számozott kezelő gombok találhatók. A készülék azonosítója:GM 0300T5473526.
Segítségeteket előre köszönöm!
irokéz