Sziasztok!
Vettem egy használt, hibás Pioneer F-99X tunert. A hibája, hogy FM-ben csak monóban szól, és a térerő mérő nem mutat semmit. Monóban szépen, tisztán szól, és ha leveszem az antennát, akkor elhallgat. AM-ben szépen szól, és működik a térerőmérő is (nyilván ilyenkor az AM antenna bemenetet használom). Szemre nem találtam rajta egyértelmű hibát, nincs sérülési nyom rajta. A korábbi tulaj a program gombokat javította, mert azok szivacsai elöregedtek. A gombok tökéletesen működnek. A kapcsolási rajza megvan, mivel azonban sajnos egyelőre nincs FM szignálgenerátorom, ezért fordulok hozzátok, hátha valaki már találkozott ilyen hibával.
Köszönöm: Péter
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem egy Infinity P912 autórádió kód IC-jének azonosításához.
Modell: MR490090
Köszönöm
Sziasztok!
Thomson DPL 580HT tip. erősítő st.by-ból bekapcsol távval és előlapról is. Tápok rendben, st.by-ban van clock és data-jel, de bekapcsoláskor eltűnik, csak "szőr" van helyette. A proc. oszc-a sem él. A kijelző is sötét, és onnan már természetesen kikapcsolni sem lehet.Van valakinek ötlete?
Köszönöm
Attila
Sziasztok,
Elkezdtem javítani, sok időm el ment vele, de sajnos a táp 36V-os része nem indul el ha be van építve. Üresen szépen indul be is áll a feszültség. Műterheléssel nem próbáltam, a végfok oldalt külső tápról meghajtva nem volt nagy áramfelvétel. Eredetileg szakadt/nyúlott/zárlatos/ volt néhány ellenállás a visszacsatoló körben. Minden kimérve(azthiszem) Fontosabb elkók is cserélve. optó is. 3 dióda, táp ic, referencia szabályozó ic, táptrafó maradt. Beépítve a helyére csak ciklikusan kattog. Keresek komplett donor készüléket működő táppal, tápegységet, táptrafót vagy további ötleteket. Már nagyon idegesít.
Köszönöm üdv
András