Sziasztok,
A cégnél ahol dogozom van egy Fok-Gyem Szp-61 típusú átütésvizsgáló készülék. Be akarjuk vonni a minőségirányítási rendszerbe hogy szabvány megfeleltetéshez méréseket végezzünk vele. De Kellene hozzá gépkönyv hogy meg lehessen mögé csinálni a szükséges dokumentációt. Előre is köszönöm!
M
Üdv!
Ma tönkrement a tárgyban szereplő szkópom, bekapcsolás után a képernyőn megjelenik pár cikázó folt fényerőtől függetlenül és halk sistergés hallható a CRT circuit feliratos panelen, ahol 3db glimm lámpa is van, aminek a fénye vibrál. Szkópot még soha nem javítottam, de bátorkodom megnézni, csak tudnám hol kezdjem. Rajzom van, táprészt most kezdem átvizsgálni.
Adott egy TR9193 táp. A szabályzó panelen lévő beállító potikkal (P1-P2), nem lehet beállítani a megadott max értékeket, csak ha a hozzá tartozó ellenállást (R10-R12) változtatom. De a gyári értékekkel nem jó. Az összes csatorna ilyen. Az alkatrészek leellenőrizve (ellenállás-dióda), ic kicserélve, több darabbal megnézve. Rendesen működik a fesz és áram limit is, csak a max értékek nem pontosak. Nem tudok lemenni a 30Vos résznél, az 5Vos résznél meg felmenni a maxig. Itt a fesz állítás jó, a 30Vosnál az se. Amit megfigyeltem, hogy a +- 14V helyett, ezek az értékek vannak: -15V +13V. Az elkókat is lecseréltem a biztonság kedvéért. Már nem tudom, merre mérjek ezek után. Szervizkönyv megtalálható az oldalon
Sziasztok,
Kaptam kölcsönbe egy elhanyagolt állapotú, kb. 10 éve álló TR5284 frekvencia mérőt, melyet szeretnék kicsit gatyába rázni. Előre elnézést kérek a műszer képek szerinti állapotáért!
Komoly méréseket nem fogok vele végezni, de egy pár hónapig nálam marad, amikor is egyszerű oszcillátorokat szeretnék megmérni.
A hiba a következő: A műszer a képen látható konstans értéket mutatja, akár órákon keresztül. Semmilyen előlapi gombbal, potméterrel, jel ráadásával nem lehet elérni, hogy változzon ez az állapot. Néha sikerül elérni, hogy a műszer csupa nullát mutasson (általában villámgyors ki/be kapcsolással), de a "tetszhalott" állapot ekkor is ugyanaz, mint fent.
Amit eddig ellenőriztem:
- A tápegységben az összes feszültség meg van, és megfelelő, ennek ellenére a kondenzátorokat pluszban ellenőriztem, plusz hidegítéssel elláttam őket,
- Az összes tápfeszültség eljut a modulokig,
- A lehetséges kontakthiba-gócpontokat megpucoltam,
- A mérendő jel útját kimértem, a jel eljut az érintett panelig,
- A készülék moduláris felépítése jól látható, mert egy-két modul hiányzik :) Azonban ezeknek a moduloknak a helyét ugyanolyan évtizedes, megkövült por fedi, mint a gyárilag meglévő panelekét :) Ebből gondolom, hogy nem lett lerabolva a készülék, de azért egy fotót csatolok ezekről is, hátha valamelyikőtöknek feltűnik valami.
Sajnos nem ismerem ezeknek a gépeknek a lelki világát, de úgy tűnik, mintha a belső órajel teljesen hiányozna.
Van valamilyen ötletetek, hogy mely modulokat, és a modulokon belül mely alkatrészeket vizsgáljam meg?
Köszi előre is!
Attila