köszönettel
bbgames
Hellótok!
A fenti jelenség után megborítva a gépet, a fenéklemezből kicsurgattam a vizet. Szétbontottam a gépet, megnéztem a belső víz, mosogatóvíz csatlakozásokat, de minden a helyén nem láttam sérülést.
Összerakva elindítva a programot, szépen végigmegy minden. Egy csepp víz sem csöppen le a fenéklemezre - máshova se.
Nem értem. Nincs ma már időm szétszedni a lefolyó csövet, hogy mennyi benne aa trutyi.
Feltételezem, hogy a lefolyó gégecső - ami meg van hosszabbítva és fel van kötve a gép oldalához - el lehetett tömítödve, a leeresztő szivattyú valamelyik csatlakozásnál annyira szétnyomhatta a rugalmas csőcsatlakozást, hogy ott elfolyt a szenyvíz, majd ahogy leürített a fenéklemezbe, onnan a konyhába, visszazárt?! A következő mosogatási ciklusnál kinyomta az eltömítődést?!
Esetleg máshol keressek hibát?
Van valakinek erről tapasztalata?
Köszönöm.
Sziasztok
Bosch mosogatónál kérnék segítséget.
Amit tudni a gépről:
Használtam vették az interneten, és körülbelül 1,5 éves.
Hibátlanul végigmegy a program de csak a felső kar mosogat.
Szétszedtük a gépházat, váltószelepet és minden hibátlan.
Nincs kopás, beázás, hibátlanul forog.
Összerakás óta csak az alsó kar mosogat, hibakód nincs.
Mi okozhatja ezt a hibát?
Sziasztok!
Hozzám került az említett gép, a centri fordulat jelző ledek, és a mosás ledje villognak és semmire nem reagál, viszont ezt az önteszt előtt, már a programgomb elfordításával bármely proginál produkálja. Mivel semmit nem találtam a hibakódokról, így elkezdtem kimérni mindent, motorban a kefék teljesen elkoptak. Kapott újat, kommutátort felszabályoztattam. Próba, hiba maradt. Panelt megnéztem, a fűtésrelé lába teljesen ki volt égve a forrasztásnál, újraforrasztottam. Hiba maradt , most már elfogytam az ötletekből. Valaki tudja hogy mit jelent a ledek kombinációja?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Elnézést a hibás címért, Bosch helyett siemenst írtam, de már korrigáltam!