Sziasztok .
Mostanában havi több Bosch mosogató fűtőszivattyú hiba jelentkezik . Szét szoktam szedni , és vagy tengely fészek kopás , vagy fűtő szakadás . Több eredeti Bosch gyártó kóddal , meg utángyártott is elérhető . Mind ugyan úgy néz ki , egyforma tekercs ellenállásuk , az NTC is 10% eltéréssel egyezik . Kérdésem , menyire felcserélhetők és mi a különbség a nagy ár szórású szivattyúk közt .
https://www.google.com/search?q=00651956&rlz=1C1GCEA_enHU984HU984&oq=00651956&aqs=chrome..69i57.1822j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Összejött egy pár darab , próbálkozót valaki a javításukkal ?
Eddig csak a 2-ből egy elven pakolgatom össze a jó
állórészt meg jó fűtést , esetleg lehet külön venni fűtést ?
Tisztelt Kolléga Urak!
Bosc WFD 1660 mosógép utolsó öblítőprogram végén leáll! Ehhez kéne egy kis segítség. Eddig jól működött. Tiszta mindene,felújítva volt kb: 2 hónapja. Hiba: utolsó vízleszívásnál megáll a program, azt jelzi a ledje, hogy befejeződött a mosás, de át kell kapcsolni centrizésre, és újraindítani, akkor leszívja a vizet és befejezi a centrizést. Ha lenne valakinek ötlete megköszönném! Szervizessel beszéltem szivattyúhibát mondtak, de annak semmi baja. Könnyen működik, ék is jó rajta. Köszönettel:gyucu
Sajna a hiba továbbra is fennál! Sikerült szereznem egy panelt beraktam pár mosást csináltam mind rendre jó , hiba nélkül fejeződött be. Az én panelomon láttam kis oxidot a nyomógomb mellett s levettem letisztítottam, azthittem az a baja de sajna nem. A mosást rendesen megcsinálja, a 3 öblítést is és amikor a negyedik vízfelvétele megtörténik ide oda forgat párat és mikor a centrizést kéne csinálnia vízleszívással azonnal a mosás kész ledje villog. Nem engedi le a vizet, és nem centriz. Remélem pontosan írtam le mindent, hiszen le sem vettem a szemem a gépről.
Üdv Mindenkinek!
Van egy Bosch mosogatógépünk ami sajnos nem mosogat.
Minden mást csinál, veszi a vizet, előmos, ürít. Amikor a mosogatáshoz ér nem tölt vizet. Felfűti a semmit, elmolyol, azután ki szivattyúzza a semmit. Majd feltölt, öblít, ürít, szárít.
:help:
Sziasztok , ezeknél a fűtés meghibásodásra a Sini ezt írja:
"Figyelem! A szivattyú meghibásodását túlnyomórészt vízfolyás okozza,kérjük csere előtt ellenőrizze a csatlakozásokat, tömítéseket."
és a gyári ajánlás ilyen szett :
https://www.directrepair.eu/dishwasher-motor-heat-pump-12024283-bosch.html
Nézegetem a gépet hól tud folyni és keresem annak a tálcának a helyét .
Hol szokott folyni ? Milyen csatlakozást -tömítést kellene ellenőrizni ?