Szervusztok.
Az asszony topiknévben szereplő típusú mosogatógépe néhány napja megadta magát(pedig "csak"4 éves), E9 hibakódot írt ki, ami fűtéshibára utal.
Mivel a háztartásigép javításban nem vagyok igazán jártas, először keresgéltem a neten abban bízva hogy találok hozzá némi szervizinfót de semmit sem találtam. A gépet szétbontottam, először csak kissé, aztán egyre jobban, keresve benne a fűtőbetétet, míg nem egészen darabokra szedve megtaláltam azt, amit a Bosch -szerintem- bosszúból fűtőbetétként ebbe a gépbe rakott. Hozzáértő iparosok véleményét kérem, van-e értelme foglalkozni a készülék javításával, mivel a Bosch márkaszervíz szerint az egység csak komplett cserélhető, a komplett egység pedig 80 000 Ft környékén van. (a gép új ára most már csak 100 000 Ft.) Van-e tapasztaltotok arra vonatkozólag,hogy ez a meghibásodás gyakori probléma-e ennél a géptípusnál, mert nyilván akkor nem szabad a javításába pénzt és időt fektetni. A tapasztalatotok szerint melyik az a géptípus, amelyik jól javítható, nem csak blokkonként hanem részegységenként is cserélhető benne az alkatrész, és tartósságra sem ez a "ma vedd meg, holnap dobd el" kategória. A válaszaitokat előre is köszönöm.
Hellótok!
BOSCH SGS30A49EU mosogatógépem azzal lepett meg, hogy feláztatta a konyhát. Kibontva kiderült, hogy a "mosogatóüst" felső fém, és az alsó műanyag részének a tömítése adta fel, és nem zár rendesen - a csatolt képen piros nyilakkal jelöltem a helyet -, és szép lassan vizet ereszt mosogatás közben. Mivel nagyon szeretem ezt a gépet, szívesen javítanám, de még nem csináltam ilyet.
Arra gondoltam, hogy szétbontom, és FBS-sel bekenve ismét összerakom, de nagy munkának tűnik, mivel a teljes alsó elektronikát le kell bontani ehhez. Van valakinek tapasztalata, módszere ezzel kapcsolatban?
Köszönettel:szuts
Hellótok!
A fenti jelenség után megborítva a gépet, a fenéklemezből kicsurgattam a vizet. Szétbontottam a gépet, megnéztem a belső víz, mosogatóvíz csatlakozásokat, de minden a helyén nem láttam sérülést.
Összerakva elindítva a programot, szépen végigmegy minden. Egy csepp víz sem csöppen le a fenéklemezre - máshova se.
Nem értem. Nincs ma már időm szétszedni a lefolyó csövet, hogy mennyi benne aa trutyi.
Feltételezem, hogy a lefolyó gégecső - ami meg van hosszabbítva és fel van kötve a gép oldalához - el lehetett tömítödve, a leeresztő szivattyú valamelyik csatlakozásnál annyira szétnyomhatta a rugalmas csőcsatlakozást, hogy ott elfolyt a szenyvíz, majd ahogy leürített a fenéklemezbe, onnan a konyhába, visszazárt?! A következő mosogatási ciklusnál kinyomta az eltömítődést?!
Esetleg máshol keressek hibát?
Van valakinek erről tapasztalata?
Köszönöm.
Sziasztok
Hozzám került ez a csodálatos örök életre tervezett masina ami néhány másodperc után megáll ezután újra indítható de ismét megáll
a gépet szétszedve rengeteg fekete por lerakódás a motor kommutátorral ellentétes oldalán valószínűleg a motor ventilátora fújta ide a szénkefe kopása miatt keletkezett port
a motor jó kefék jók könnyen forog nem szorul nem szikrázik
valószínűleg azon a kis panelen lesz a hiba itt van egy 18 lábú ismeretlen ic ami a különböző sebesség fokozatokat állítja elő és vezérli a
T435-600t Triak-ot és nem mindig indul el csak zúg mintha kevés feszültséget kapna
Találkozott e már valaki ezzel a géppel vagy jelenséggel ,
Lehet hogy megvan hogy mi a baja
https://www.youtube.com/watch?v=T-FivQZglZA