Tisztelt Kollégák!
A fent említett gép 1-3 teljesítményfokozaton jól szabályoz, 3,5-4-esre kapcsolva felpörög, de 1-2 másodperc múlva letilt, a 4 db zöld led villog.
Kérdésem lenne: érdemes-e javítani, illetve hol kezdjem?
Köszönöm.
Horváth József
Sziasztok!
Bosch ActiveWater Eco E24 hibakódot ír. Nem egyből írja. Bekapcsolom, elindítja egy kicsit a lugszivattyút, utána a főszivattyút hallom kb 5-10másodpercig (van mikor kb. 1-2másodpercre elkezdi engedni a vizet a gépbe) majd csönd és kb 3-5perc után kiírja az E24 hibakódot és világít a "vízcsap" ikon is. A szűrő alatti két műanyagot kivéve nincs dugulás, szépen forgatható a lugszivattyú lapát. Van egy hasonló gépen itthon, abból rádugva a csere motort és lugszivattyút is fenn áll a hiba. Gondoltam a csapra csatlakozó beeresztő szelepet hogy hátha az a hiba, de multiméterrel rámérve 1-2 másodpercig kap csak feszültséget és akkor be is enged. Érdekes hogy ha lehúzom a gép alján lévő csatlakozót ami vezérli a szelepet akkor elég sokáig mérni tudom a 230V-ot.
Van ötletetek mi okozza ezt a hibát?
https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnZlZEdWNXcFdmRTA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnYmRSbmxubEtQYWs/view?usp=sharing
Köszönöm előre is a segítségeket.
Üdv: G.
Megoldás:
Főmotor (szivattyú) csere megoldotta a hibát. Lötyögött a tengely. Köszönöm a tippet.
Üdv.: G.
Űdv Mindenki!
Kérek szépen tippet, a fenti hűtőnek hol van a világítás kapcsolója? Van e service manuál?
Köszi.
Sziasztok tanya lakók a segítségeteket szeretném kérni.A kezeim közzé került ez az átok gép.A hibája-a kijelzőn 3db 8-as villog.Panel javításban nem vagyok jártas.Így el vittem egy ismerősömnek aki sokféle panelt javít legfőképp mosógépekét.Azt mondta processzor hiba.Azt szeretném megkérdezni mivel ő nem javítja,hogy esetleg meg tudja ezt a panelt valaki javítani?