This one had been sitting in a barn for years. Powered it up and the large power transistors on the heat sink would get hot
after a time....and the heat sink would also get quite hot. Speakers sounded like they had some DC on them....with a loud thump
Found the manual on Hi-Fi engine,
[
http://www.mediafire.com/file/b8mlsu7q3pz0bvf/hfe_nad_3140_service.pdf/file ]
and saw a video on youtube saying lots of capacitors dry out
due to their locations near resistors that get very hot, I guess sorta a poor
design. Went in and recapped almost the entire
product save for the (4) large 50V PS caps which appear to check ok.None of
the high power or driver transistors
mounted to the main heat sink were shorted..
Powered on but no audio, and noticed the fuses to Bridge D805 were melted open.
I believe they were ok before.
Replaced them and they started to light up like fiilaments, so shut down,
removed the bridge D805, then checked it, its ok.
There is about a 16 ohm short on the + / - lands where the bridge was. It
seems like something I did maybe is causing this,
like a capacitor in backwards, which I am doing alot of lately for some
reason.
Turns out, yep I put C805 (470/ 63) In backwards ! Capacitor still checks
ok, so will re-use it.
Short is still there though Im guessing R803 is adding in 5.6 ohms or so,
that means theres a 10 ohm short someplace. Q801, 802 arent reading short,
and looks like this becomes a +43V ps feed.
Any ideas out there on what to check next? I am guessing this cap in
backwards caused the voltage applied to a component to be
reverse and its shorted. Or would this be normal with a reversed cap installed,
and putting it in right would be how to fix it?
Steve Hearns
Technotronic Dimensions [USA]
WWW.TECHNOTRONIC-DIMENSIONS.COM
Kedves kollégák!
Szert tettem egy fent nevezett kínai csodára...nagyon pofás kis erősítő, egyszerű kapcsolás. Szemre olyan 5-600W-os toroid, kicsi hűtőborda, két venti.
Problémám az, hogy a ventik nem kapcsolnak be.
Van a bordákon két hőkapcsoló. az egyik egy NC-állású, ez a védelem reléjét oldja, ha túlmelegedne (szerintem olyan 60-70C-fokos lehet...).
A másik egy NO, ez akkor kapcsolná be a ventiket, ha már érezhetően melegszik a borda... Na ez az ami nem működik.
Kérdésem az, hogy honnan lehet ezeket beszerezni??? mi a nevük???
kb.12-14mm átmérőjű 10mm magas henger, hátán két faston-saru... egy tojás alakú gyűrű segítségével, két csavarral rögzíthetjük. (olyan, mint pl. a kávéfőzők hőkapcsolója...)
cél, hogy 30-35C -on kapcsoljon be,12V-on,max 1A-t.
Előre is köszi a segítséget!!!
stonhy
Sziasztok.
A fenti erősítőben egy ALPS bemenetválasztóban eltört egy fogaskerék. Az Ebayen találtam hozzá fogaskereket, de elvileg itt gyártják Budapesten. Tudnátok segíteni hogy hol csinálnak ilyet, mert én nem találtam sehol.
Köszi előre is. Vinarz János
Kedves Segítők! Kezeim közé kaptam ezt a játékszert, hogy rossz a hangminősége. A tápokat ellenőrizve nagyon érdekes volt a jelenség: 2x17V-os trafóból 2 db diódahíd (kondenzátorral szétválasztva az AC ágakban) egyenirányít, melyek DC kimenete sorba kapcsolva kb. 75V-ot ad (ebből lesz majd 48V egy zener diódás- tranzisztoros kapcsolás után). Az egyik diódahídból kondenzátorok után 78/7915 stab. kockákkal előállít +/-15V-ot. Ez eddig klasszikus... A diódahíd AC ágában szimetrikus a feszültség. A kimenetén már nem. A pozitív ág 24V, a negatív 20V. Ráadásul a negatív ágban jelentős AC összetevőt mértem (kb.6V). Kicseréltem mindkettő dióda hidat, ami után az alábbi állapot állt be: Továbbra is asszimetrikus a DC feszültség a stabkockák előtt, de most a pozitív ágban van kb 51V-os AC összetevő. Akkor is, ha a 2. diódahidat leválasztom (kiforrasztottam az AC oldali kondenzátorokat). Plusz: A műveleti erősítök kettő kivételével TL072-k, de van 2 db NE5532P, és ezek a stabilizátorok elől elvezetett tábpól kapnának 1-1 zener diódával korlátozott tápot. Nos a negatív az 17,8V, de a pozitív, az 20,8. Az adatlap alapján 20V a táő maximuma. Mindkettő NE5532 elég forró. Kérdéseim: Van-e valakinek kapcsolási rajza ehhez a csodához? A kereső nem talt ilyet, csak hasonlókat. Ezt a zener diódás variálást, meg a 5532-es variációt nem találtam egyikben sem. Esélyes-e, hogy meghaltak az 5532-esek, és ezért asszimetrikus a táp, vagy a zener diódás korlát miatt lehet ez. A zener, az biztosan rossz szerintem. Hogyan képes 51V-os AC keletkezni az egyik táp ágban (+), amikor az egész miskulancia 2x17(19)V-ról üzemel? Köszönöm előre is! Gábor