Szevasztok!
Az a gondom,hogy a készülék a T - Humaxból nem érzékeli a jelet Scartra.Sem composit-ot,sem RGB-t. Az RCA-ról meg okés.A Mindig Scartról jó.A Humax egy másik készüléken okés.Egy Service Manual segíthet.A proc: TDA 11126 PS/ N3/ 3 ,a függ.:TDA 4863 AJ ,hang TFA 9842 AJ, táp: 1 K 51 AF ,sorvég tr.: D 5023,vagy 5025 nehezen olvasható.A tuner. TAF 5 - E 4122 - 0206 AD.
Az alaplapot nem tudtam azonosítani.
Üdv.,ferenc.
Sziasztok!
Philips 32PFL3312/10, kijelző:V315-L05 REV.C1
Fenti t-connal annyit csinál a tv hogy hang van, kép nincs csak egy halvány derengés. AS15F régebben lett rajta cserélve, hiba maradt, most nézem hogy a QP1 pozíciójú A3KB /vagy A3K8 esetleg/ 2E jelölésű 3lábú valami csont zárlatos, valamilyen tápot állíthat elő mert közvetlenül csatlakozik a kollektora az LP1 tekercshez.
Katalógokban nem találtam hasonló jelölést, elvileg SOT23 tokozás lehet, segítséget kérek.
T-con rajzot Ti honnan szoktatok letölteni mert azt is kerestem de nem találtam, köszi.
Sziasztok !
TEVION MD 7078 VTS tv-vel küzdök (TV9.6 PAL matrica van a panelre ragasztva). Eredeti sorkimenő 1352 5033 a nagyfesz. kivezetésnél a vasmaghoz csattogott rendeltem bele egy CT8320-trafót (előtte a réginél csattogás megakadályozásra beékeltem egy műanyaglapot a kb. 2mm résbe, amin 3-4 perc után csattogott át kb. az itt bejelölt helyen(ezt a képet a neten találtam, a nagyfesz. kivezetés közelebb a porvasmaghoz):

), így e ideig volt kép az eredeti trafónál jó képméretű. Beforrasztva az újat (sajnos a fél hűtőbordát szét kellett szedni a beforrasztásig majd visszarakni, mert az új trafón a fókusz és G2 poti kijjebb van).
A TV a sorkimenőnél kb. úgy néz ki mint az előbbi képen (a régi sorkimenő felülről inkább így néz ki :

és másik oldala

).
Bekapcsolva a főtáp 148,2V felállt, fél percen belül nagyon hangosan elkezdet sípolni, mint az előző megrepedt sorkimenőnél és hordótorzítás is van. A kép kb. 5-6mp-ig van utána sípol a TV és gondolom letilt. Ami előtt teljesen elmenne a kép azelőtt 1mp-el előbb a közepétől felfele lévő kép megy el.
Az E/W korrektornál a Q306 kollektorán 8V-ot mérek (rajzon 5V), a függ IC meg +- 15,3V és 72V-ot kap(rajzon +- 10V és 45V).A Q305,306,307 és Q308 nem zárlatos. A hűtőborda mozgatás miatt átforrasztva az azon lévő alkatrészek (pl. kettős dióda)
Ezúton kérném a segítségüket!
Tisztelettel, makittib!
Üdv!
Van ez a grundig tv,olyant csinál,st by led világít,távval indítom,beindul 1 pillanatra,képcső 4 sarka bevillan,és ciccen a cső is,de rögtön halványodik a piros led,és összeomlik. 3-4 ik bekapcsolás után középen egy vízstintes volnal is látszik bekapcsolásnál 1 pillanatra. Függ ic-t kiszedtem már,nem e az terhel be,de kiszedett ic vel is ugyanez van!Sorkimenőt is cseréltem már,és a táp elkókat is...de ugyanez...Mi lehet ezen hiba forrása? Tép ic-t igaz még nem dobtam ki lehet az is? Vagy valami konkrétum ha tudja valaki?
Köszi!
Üdv:Sparco