Tiszteltem mindenkinek!
IBERNA IWF1000TX, vagy Candy CSI 835XT és ki tudja még hány cégnév és tipusszám lehet
Egy automata mosógép javításához kérek segítséget, iránymutatást: a házunkban egy nyugdíjas hölgy gépe adta meg magát, elmondása alapján a centrifugálás szakaszában megfogta, megtartotta a gépet, hogy ne ugráljon előre, amikor egy csattanást halott (szerintem mechanikusat), ekkor kikapcsolta a gépet.
Azóta a mosógép nem lett bekapcsolva.
Megnézve a gépet az látszik, hogy a dob széle nem illeszkedik az előlapi tömítést adó speciális profilú műanyag/gumiszerű alkatrész hornyába (közben megtaláltam: üstszájgumi), hanem annál beljebb van, kb 5-8 mm-rel, illetve a dobot forgatva, (nem szorul, kézzel is könnyen megy, surlódás nem érzékelhető, illetve nem "reszel" közben)
az látszik, hogy a fentebb említett tömítő alkatrész széléhez képes a körbe forgatás közben +/- 5 mm-rel van felette/alatta a dob pereme. Szemre elsőre úgy tünt, mintha ellipszis alakú lenne a dob széle, de megmértem a perem szélét derékszögben, és mind a két irányban azonos volt az átmérő, tehát kör alakúnak néz ki.
A dob finoman megemelve nem totyog, lötyög, rezgéscsillapított szerelésnek megfelelően szereltnek érződik. Mit nézzek meg? A gép még nincs szétszerelve, illetve nem kapcsolnám be, mert jelen állapotban nincs vízmentesen lezárva a mosó tér.
A robbantott rajzos leírások:
http://elektrotanya.com/iberna_iwf1000tx.pdf/download.html
http://elektrotanya.com/candy_csi835xtr.pdf/download.html
Sziasztok.
A címben említett
Candy GVSW45485TWHC/5S mosó-szárító gépem úgy néz ki nem akar szárítani.
Lemegy a program de a ruha nedves és a masina sem melegedik.
Ha esetleg valaki tudna segíteni merre kutakodjak, keressek az jó lenne.
Nyár elején még működött, nyáron nem kellet azt a funkciót használni, most meg nem akar működni.
Előre is köszönöm a segítségeket.
Üdv.
Zoltán
Sziasztok! Nagy problémába kérnék segítséget, van a családnak egy Candy Grande G04 106 DF mosógép, már régen is megállt idöként error üzenettel de most végképp megadta magát.A program vezérlés egy ATMEL AVR azt hiszem ATMEGA 25.. igy kezdődik. Kellene a kapcsolási rajza, a forgó kód kapcsolót tisztítottam, mi lehet a baja a program kapcsolóra nem reagál csak 400 és 1óra 05perc -et ír ki. Végre is hajtja de nem felejti el hol tartott áramtalanítás után ott fojtatja ahol abba maradt, nem lehet törölni semmit és nem is reagál semmire? Ha rajzot tudtok nekem az is jó, nagyon kellene!
Candy GC41072D1 nem ad életjelet!
Az első vezérlőpanelján nem történik semmi, nincs kijelzés.
Az alsó vezérlőpanel rendben lévőnek látszik, relék kattannak, 5V-ot kiadja a felső vezérlőre, kijelzőre.
Volt a tápján egy smd 220uf 6,3V elkó, aminek rossz volt az ESR értéke, cseréltem, de semmi változás.
Tippet valaki? Esetleg bontott vagy új van valakinek?
(sajnos normális service manualt nem sikerült találnom)