Kedves Forumtarsak,
En a "Bemeresi Utasitas" dokumentumot keresem a 1568/2A szkophoz.
Itt a "tanyan" csak a 1568/A szkophoz valot talaltam meg.
Nagyon hasznos es jo dokumentum, segitett is, de nekem a kettos idoalappal is van gondom.
Van egy fentebb emlitett szkopom, olcson vettem, de eleg beteges is volt. Elottem is probaltak javitani, de az inkabb csak olyan barmolas volt, nem sok eredmennyel.
Ahogy elnezem, jo par dolgot, potit, trimmer kondit, is csavargattak ossze-vissza minden koncepcio es eredmeny nelkul.
A vizszites elterites nem mindig megy, ez az A idoalap. Neha hezital az elterites, neha csak reszben megy, de tobbnyire megy.
Ez maga az idoalap generator, egy masik szkoppal mertem az "A Sweep" kimeneten, hasonloan megy/nem megy mint a kepernyon.
A 1568/A bemeresi utasitasa a Miller integrator DC munkapontjanak a beallitasat emliti a "P504" potenciometerrel, meg kell keresni azt a ket pontot ahol az elterites megszunik, es annak a kozeppontjara kell allitani a potit. (Ez a resze a "/A" szkopnak ugyanaz mint a "/2A" szkopnak az A idoalapja.) Ez a beallitas segitett is valamit, de az elterites idonkent meg nem mindig tokeletes.
Semmi mas egyebet nem talaltam ami ezt a hibat okozhatna, olyan mint tapfeszultseg, kontakt hibas kapcsolo meg alkatreszek, stb.
Azt hiszem most mar alkatreszeket kene ellenorizni az aramkorben.
Van-e valakinek hasonlo tapasztalata, otlete, hogy mit kene nezni, ellenorizni?
A "B" idoalap sem tokeletes. Az ugy nez ki, hogy nagyjabol mukodik, de az idokapcsolo (amit ki kell huzni es ugy forgatni) az kontakhibasnak tunik.
Az "A INTEN BY B" uzemmod mukodik, az intenziv resz mozgathato a helipottal (ahol a "B" idoalap kapcsolo mukodik).
A "mixed" uzemmod az nem megy, ahol a kep elso resze az "A" idoalappal menne, a masodik resze meg a "B"-vel.
Ezt a "B" aramkort meg nem mericskeltem.
Az osszes fellelheto dumentumot vegigolvastam, a gepkonyveket a "tanyarol", Sipos Gyula szkopokkal kapcsolatos irasait az RT evkonyveibol, valamint az irasokat ezen a forumon.
Szivesen kapcsolatba lepnek Sipos Gyulaval is, ha meg fellelheto a net-en, utolso e-mail cime a '18-as RT-EK-bol nekem nem mukodott.
Font van-e o meg a net-en, van-e kurrens e-mail cime?
A szkop az nagyon szep, nagyon ertekelem az EMG kivalo munkajat a nehezsegeik ellenere, ahogy azt Sipos Gyula az RT-EK tobb EMG-val kapcsolatos cikkeiben is leirta.
Segitseguket elore is koszonom!
Udvozlettel, Peter
Segítséget/tanácsot szeretnék kérni egy EMG 1566 szkóppal kapcsolatosan. A szkópot pár éve használom, és néhány hónapja olyan hibát produkál, hogy kis idő elteltével eltűnik a kép, majd hosszabb idő után visszajön. A fényerő sem az igazi. Mi lehet a hiba? Teljes szervízkönyvem meg van hozzá, de még hasonlót sem javítottam, tehát óvatos "duhajként" mernék csak belepiszkálni, ha muszály. Mérni nem szoktam vele, csak jelalak vizsgálatára, hangfrekis erősítők hibakeresésére szoktam használni. Esetleg tudtok ajánlani egy megbízható szerelőt/szervízt? Veszprém megyei vagyok, Pest sajnos "kiesik".
Üdv: ljusdr
Kaptam digitalizálva egy 70 évekből származó EMG katalógust. Nektek is okozzon akkora örömet mint nekem. Ilyenkor rájön az ember még mennyi minden hiányzik a gyűjteményből!
http://regimuszereklhanzi.5mp.eu/web.php?a=regimuszereklhanzi&o=BGettdX65h
Sziasztok!
Már kezdem feladni, hogy 5-6 állítólag szakcég is széttárja a kezét, hogy nem tud segíteni a GF50 NiCd akku helyettesítésében. Eredetileg GS-SAFT Japan gyartmány.
4db ilyen akku egy régi műszerben van teljesen kiszáradva. Méretei max 23x2,8-3mm. Kis lapos korong. A feszültség természetesen 1.2V. A kapacitás talán 50mAh, de ez nem biztos.
A google keresés nem igazán vezetett idáig eredményre, mert a találatok nem felelnek meg a követelményeknek.
Van valakinek olyan katalógusa ahol NiCd akkuk vannak? A méret alapján talán lehetne helyettesíteni. Ha kicsit kisebb az sem számít. Ha 2 cella van összerakva és a magassága nem több mint 5,6mm akkor úgy is jó lenne.
Nem merek elemet bele rakni, mert nem tudom a + feszültséghez mit szólna.
Köszönök minden ötletet.
Feri