Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

CINERAL TC-PL2910-12

TV - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
2.0 MB
Page
---
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar cineral manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    CINERAL TCPL291012 TCPL 291012 TC PL2910 12
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
LG tv nél diffúziós probléma.Megoldva.

Sziasztok!

Szívok egy LG tv-el. 
Háttérvilágítás, hibával jött. 
1db ledet cseréltem benne, ami 6 voltos és 2 wattos volt. 
Amit beleraktam a 3.5*3.5 mm cool white led, mert csak ezt tudtam beszerezni itthonról. 
(Ami gyárilag bent vannak az prizmán keresztül inkább kicsit kékesebb árnyalatúak.) 
Szerintem ez okozza a hibát. 
Világosabb és fehérebb képtartalmaknál lehet látni a led fényét. Igaz nem pontszerűen, de kicsit zavaró. 
Pedig még a lencse tetejére is raktam diffúzor lapot. 
Így már jobban szétszórja a fényt, de mégse az igazi. 
Oldalról egyenesen látni melyik led volt kicserélve.(Természetesen a kijelzőn keresztül). 
Úgy pozícionáltam, hogy hogy függőleges irányból minél kevesebb fényt lássák, a közepében pedig csak egy pici világító pötty legyen.(különben foltos lesz a kép) 
Nálam a cserélt lednél sokkal nagyobb az a pötty. 
Valakinek valami okos ötlete,hogy tudnám eltüntetni a foltot???

Ez  a megoldás vált be itt.
A lencse tetejére A3 nyomtató papírt ragasztottam.
Természetesen fókuszban van állítva a lencse.

Sortrafó helyettesítése
Sziasztok! Lehet most le fogtok fujjozni,de én komolyan nem értem miért létezik ennyiféle sortrafó? Mostanság hogy a képcsöves tévéknek nem igen van ára már én is mindenféle félmegoldásra vevő vagyok. Nem egy esetben sikerült a régi hibás trafót helyettesítenem egy másikkal,na de hogy egy sima 51 tévéből kinyert trafóval egy sík 59 esét...tökéletesen megy vele :) csak a rendszer feszültséget kellett 130 ról 125 re állítani...jah és persze drótozni kicsit a lábkiosztás eltérése miatt. Üdv! CorMyuS
Tv alaplap beazonosítás.
Sziasztok. Már régóta hentereg egy epromhibás 21" tv a sarokban. Eljött a pillanat hogy megy a szemétbe ha nemsikerül tartalmat találnom hozzá.Tip:Audiosonic NR-KT9514MTX. Ha valaki felismeri az alaplapot vagy a típust kérem segítsen.Proc:SDA5535A051 Vid:STV2246C Üdvözlettel,hifi64
THOMSON 29DM400 Elindul és leáll
Sziasztok! A gondom a következő:Adott a fent nevezett Thomson 100Hz-es tv.Ha áram alá helyezem a táp normálisan indul,utána sor trafó is.Nagyfesz van,függ. eltérítés az eltérítő halk morgásából itélve szintén van,de 1-2 mp után a tv lekapcsol(tehát kép nem jelenik meg) és az elején a piros led villog.Aztán ez ismétlődik.Arra az 1-2 másodpercre a feszültség értékek normálisak.Mintha valami miatt letiltaná a további működést.Gyanús kontaktokat átforrasztgattam,rendszer fesz körben kondit ellenőriztem.Most egyenlőre további ötletem nincs.Help me...Üdv.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce