Üdvözletem!
Kedves szakemberek ! Van egy lengyel gyártmányú Oscyloskop mini 5-a típusu oszcilloszkópom ami számomra érthetetlen dolgot produkál.
Ha rövid ideig használom, kb. 5- 10 perc után kikapcsolom s várok pár percet az újraindítással azaz nem azonnal kapcsolom be újra a katódsugár nem jelenik meg a képernyőn hanem olybá tűnik mintha valahova oldalra vetülne mivel csak visszaverődő derengő zöld fény látszik. Ha az x tengely kapcsológombját ki -be kapcsolom egy pillanatra megjelenik a vízszintes vonal majd eltűnik. Az y tengely pozicionálót tekergetve látható hogy a sugár valahonnan oldalról tükröződik a képernyőre s ha kihúzom a hálózati csatlakozót úgy hogy a fényerő nincs levéve a bal felső sarokból előkerül a sugár s beáll a középpontba. Ilyenkor egy két napot pihentetni kell s utána ismét normálisan működik a legközelebbi újraindításig.
Ha tud valaki segíteni a javításban nagyon megköszönném!
Üdv.: mozdonyfűtő
Sziasztok
Kaptam egy Tek 486-os scopot, igen jó állapotban, csak hiányzik a bekapcs. gomb and a kapcsoló is belül. Nem találtam semmi nyomát, hová lehetett
bekötve a 2 vagy 4 drót. A service manual túl bonyolult, ha tudna valaki segiteni megköszönném. Szeretném beindítani mielőtt kibelezem.
Gyuri
üdv,
Begyűjtöttem egy ilyen műszert egy itteni kollégától és segítséget szeretnék kérni a javításához.
Probléma: a readout és a jel néha elég rondán keveredik
Szimptómák: villódzó kiírások (alja/teteje nem mindig van meg), láthatóan darabos jelalak, és időnként egyéb rondaságot is produkál: az intenzitást szinte kicsutkázza (a potikkal már csak minimális mértékben állítható) és a kép "beszőrösödik"; de van mikor intenzitás-hiba nélkül is előfordul ez.
Mikor még reagál az intenzitásra, és leveszem a readout-ot, a jel elég jól kivehető (bár a vízszintes vonalak még akkor is kicsit vastagnak tűnnek)
A tápegységben úgy nézem ki lettek a kondik és mintha pár egyéb is cserélve, többnyire jók a feszkók is: +/-5V helyett 5,2.. bár a -15 helyett -16 - -16,5V van, de a doksi szerint ez így ok.
CPU panel le lett cserélve új/hibátlanra.
Ext Z-axis becsatlakozását (CR1001, CR1002) egy próba erejéig lekötöttem, de az intenzitás-hiba úgy is jelentkezett.
Valami ötlet, hol, mit nézzek át?
(én a mainboard <4>crt vezérlő és/vagy <7>Z-axis mux egységét gyanítom)
(csatolt képeken a kalibráló-jel, csak a trigger nem állt még rá)
-------
Történet egy kis baleset, ugyanis kaptam egy olyan tanácsot, hogy a cső lábait mérjem, de a nagyfesz áthúzott, és a mérőfejen kívül elintézte a 'Z-axis és fókusz' áramkört (remélhetőleg nem többet). Mit tehetett még tönkre? Hogyan ellenőrizzem biztonságosan?
Egyenlőre összeírtam az össze tranyót ebben a részben és kikerestem a lehetséges helyettesítőket, amik kaphatóak is... 2 kivétellel:
- 151-0192-00 (a.k.a. 2n6521)
- 151-0199-00 (a.k.a. 2n3640 / mps3640)
ha valakinek lenne pár darab, vagy tudja, hol lehetne kapni (ok, tudok netről is rendelni, de esetleg a közelből/M.o.-ról jobb lenne) nagyon megköszönném.
-
Ha sikerül ezt javítani, akkor a következő probléma, hogy (még mielőtt kinyuvadt volna) rendes mérőpontokon is néztem, és ott az intenzitás/fókusz (7D/7G) jelek nem a doksiban szereplő ~50% kitöltésűek voltak, hanem kb 1:3 arányban mind2 jel (kikapcsolt readout mellett is). Erre mi lehet a magyarázat/mi okozhatja?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv!
Van két darab, vadi új Philips gyártmányú, 18515 típusú végablakos Geiger-csövem. Elkapott az ihlet, hogy kezdjek velük valami, de infó hiányában fogalmam sincs az érzékenységükről és az anódfesz mértékéről, amit igényelnek.
Arra kérném a Nagyérdeműt, ha valaki ismeri ezen szerkezeteket és van infó a birtokában, segítsen közelebb a megoldáshoz! Ha kell, holnap tudok fotót is felrakni. Próbáltam a Guglit, de nem segített. 18504-et találtam, de az csak hasonlít, hosszabb és kisebb az átmérője, de egy lehet az anyjuk.
Köszönöm!
Jani