Üdv mindenkinek!
Hozzám került egy samsung lcd tv készülék melynek típusa le 32r32b a hibajelensége a következő volt készenléti led pirosan villog teljes működésképtelenség. A tápegységet feljavítottam átkondizva a készülék beindul, a következő a hiba még mindig : hang oké, osd kijelzés nincs csövek működnek invertel megy csak kép nincs. Euroskartcsaklakozón kiadva másik készülékre jelet kép, hang tökéletes.Kérnék segítséget, hogy mi lehet a hiba ok? Segítségeteket előre is köszönöm.Stoker
Sziasztok!
Van nálam egy Samsung le37b650 lcd tv ami bekapcsol de egy két perc után megáll.
Amit tudok róla, hogy a táp primer oldalán egy schottky forrósodik(másodpercek alatt elfüstöl)
Keresek valakit aki Mosonmagyaróvár, Győr környékén dolgozik és lenne kapacitása megnézni, hogy mi van vele.
Természetesen nem ingyen gondoltam!
Nagyon köszönöm
Üdv Krisz
Kedves kollégák!
Ez a készülék(németből van,mindíg csak a hálózati kábel hosszabítós ki-be kapcsolási módszerrel használták,majd egyre nehezebben kapcsolt be így is) táphibával (púpos elkók) lett javítva. Hálózati táp kábel csatlakoztatása után bekapcsol,üzem szerűen működik. A távszabályzóval ki lehet kapcsolni de (a távval) be már nem. Ha kihúzom a hálózati kábelt és visszadugom újra bekapcsol és (üzemszerűen) működik. Amit megfigyeltem: A TV hálózati kábelét bedugom - a TV indul - a TV h.káb. kihúzom - viszadugom - a TV indul. A - távval kikapcsolom - távval be akarom kapcsolni - a TV nem indul - a h.kábelt kihúzom - h. kábelt bedugom - a TV nem indul (a táp kontroll modulon lévő led 11-et villog) ha a távval még egyszer bekapcsolom(semmi nem változik) mégis ha a h. kábelt kihúzom - újra bedugom - a TV indul. Ha a menübe belépek az " INDÍTÁS" opció csak halványan látható,nem lehet rálépni. Az a helyzet,hogy egyáltalán nem emlékszem arra,hogy ez a menü opció(indítás) mit takar. Lehet,hogy valami speciális bekapcsolási lehetőség van mögötte? Mert gyakorlatilag úgy néz ki a helyzet,hogy a stand by funkció mintha kimaradna. Esetleg valamilyen hotel opció miatt csinálja. Azt sem tudom,hogy hogyan kell a szervízmenübe belépni,vagy teljesen le resetelni.
mgj. régi gép,nem emlékszem. Ha valaki tud valami okosságot,legyen szives jelezze.
üdv.
Üdv Mindenki!
Leledzik-é valakinek ilyen a lomosában? Egy Schneider STV 9555, DTV1 380332 panelkomplexummal szerelt herkentyűbe kellene. Sajnos javítás után nem sokkal, megadta magát a cső. Szép tiszta ződ. A vezérlések jók, valami a csövön belül kinyiffant.