Üdvözlet mesterek. Lehet hogy már panaszkodtam nektek is ,újra megteszem. Van ill. volt egy öreg ( mint én) hp ScanJet 5200C scannerem. Úgy kaptam. Úgy-ahogy működött.Majd elkezdett egyre rosszabb képet csinálni. Elmozdúl a lencséje amit képtelen vagyok helyre állítani. Ha valakinél megfordúlna vagy kidobásra kerülne ilyen gép pici pénzért gondoljon rám. Megkisérelnék a kettőből valamit kihozni.Igy nemtudok feltöteni vagy másoknak segíteni. Tudom olcsó az új, de nekem most drága. Tisztelettel:Öreg Tom
Sziasztok!
Fenti töltő tönkrement. D16-os zenert már előttem cserélték egy sima diódára... Mi lehetett benne eredetileg? Az is segítség lehet, hogy üresjáratban mekkora feszültséget ad ki. A D16 az optocsatoló "aljába" van bekötve.
Megoldva, 15V-os.
Üdv: Jácint
Üdv
Került hozzám egy YH138B neveztü dobozka ami egy mindent vezérlő csoda.
Ez rádiót telefont világítást,stb vezérelt de se kép se hang. A csatija 4 pontos de sejtésem sincs hogy miként tesztelhetném. A belében egy HMS87c1204AP csücsül.
Találkozott már valaki efféle kacattal?
Köszi Laci
Helló ! Egy kis segítséget kérek egy ismeretlen transzformátor teljesítményének a közelítő megállapításában.
Hétvégén kukáztam egy bazi transzformátort. Jó 8-10 kg lehet a tömege. A vasmag EI lapokból készült, plánparalell összefűzésben. A vasmag 165 mm széles, 150 mm magas és 60 mm vastag. A tekercselés egy zárt műanyag csévetesten van. A kivezetések csokikba csatlakoznak, onnan lehet további felhasználásra a villanyt elvezetni (lásd a képet).
A trafóba 220V-os hálózati feszültség megy be, minden adatot ehhez írtak rá, így én is ezeket adom itt meg. A szekunder feszültségek is a 220V-os hálózathoz készültek, az értékük a 230V-os hálózatban picit magasabb.
A szekunder tekercselésben van egy 220V-os és egy 110V-os tekercselés (ezeknél árammegjelölés nincs !), valamint egy 6V-os 4,2A-es, 12V-os 4,2A-es és 24 V-os 2,5A-es tekercselés. Minden tekercs kivezetés olyan szövött-impregnált anyagú szigetelő csőben halad, mint pl. a csöves technikában a transzformátor kivezetések (az anyag nevét nem tudom).
A transzformátor vas az egy bazi vas, olyan 60 x 70 mm-es reális oszlop keresztmetszetet tartok valósnak hozzá (de ellenőrizni persze nem tudom). A primer tekercs huzalozása 1 mm átmérőjű huzalból készült. A 220V-os szekunder huzalozás szintén 1 mm, a 110V-os huzalozás 1,4 mm átmérőjű huzalból készült. A kisfeszültségű részek vezetékezésével nem foglalkoztam, mert ott az áramok oda vannak írva a feszültségek alá (a kisfeszültségű tekercselés az áramokkal szumma 136 VA teljesítményt vesz fel elvben).
A vas méreteire olyan táblázatot eddig nem találtam (pl. EI-165 lemez), amiben benne lenne a teljesítménye. A trafóra 200 VA teljesítmény van vésve, de kizárt dolognak tartom, hogy egy ekkora bazi vassal "csak" ennyit tudna. A kisfeszültségű részen beleférne, de ott van még a 110V-os és a 220V-os leválasztó részből kivehető villany és a trafóveszteség is. Akitől szereztem a trafót azt mondta, hogy régen a Gelka használt ilyet és három szervizasztalt látott el egy ilyen trafó árammal. Ő egyébként úgy beszélt erről a trafóról, hogy 1 kVA-es gép (ami valós lehet amiatt is, mert van egy 400VA-es hálózati leválasztó trafóm, ami ennek a bazi gépnek a hónaaljáig ér).
A segítséget abban kérem, hogy a hálózati oldalon mekkora biztosítékot tegyek fel, hogy se nagyon alá, se pedig fölé ne lőjek a transzformátorból kivehető teljesítménynek ? Mekkora lehet a reális teljesítmény felvétele ennek a trafónak ? A szekunder oldali leválasztó részre is szeretnék biztosítékot szerelni, az ördög sosem alszik, ehhez sem ártana egy hozzávetőleges teljesítményt tudni.
Köszönöm az érdemi segítséget előre is.