Tisztelt tagság!
Igyekszem összefoglalni kálváriám, eme remek kis készülékkel kapcsolatban, kb 2 hete került hozzám egy ilyen belepiszkálva nem volt viszont
az oszcillátora nem volt finoman szólva sem stabil, meredekség mérőt nem lehetett kalibrálni.
Jött a kellemes kis művelet, a kondenzátorok ellenőrzése, mint rájöttem az összes orosz ( fólia? Papír? Alu hengerben van) kondenzátor rossz a teszter szerint, szépen nekiálltam cserélni őket modern wima fóliákra. Az eredmény nem maradt el, az oszcillátora stabilizálódott, nem mászkált sem a frekvencia sem a feszültség többé.
Nekiálltam tovább matatni a műszerben, végig mentem és az összes rossz kondenzátort cseréltem, kivéve a barnás hengereket amik olajkondenzátorok azok nagyon szépen tartották értéküket. Illetve a barna kocka csillámokhoz nem nyúltam, habár eléggé szórnak, jók, ezeknek cseréjét egyelőre nem tervezem.
Most olyan jelenségem van hogy nem stabil a belső +250 voltom, két jelenségem is van, ha a saját alapműszere szerint állítom a 250 voltot ugye az ott a 120-as jelzés, akkor multiméterrel mérve 6 volttal alatta vagyok.
Magyarul valamiért nem pontos, viszont ennek ellent mond hogy ha a belső műszer szerint állítok anódfeszültséget vagy bármit utána arra ráellenőrzök multiméterrel az pontos.
A legnagyobb bajom hogy ez a 250 volt nem stabil, folyton állítanom kell, rajta kell lenni a műszernek hogy figyeljem, mert ha ez mászik, minden megy vele, van olyan is hogy valamilyen cső típusnál egyszerűen leesik, és nem tudok vele mit kezdeni. A meredekség mérőt lehet kalibrálni de meg kellet vele küzdenem mire sikerült, itt is van mit javulni.
Olyan személyt keresek, aki esetleg ismeri a műszert mint a tenyerét, mert lassan kezdek őszülni :)
Mellékelek két rajzot, bekarikázom miket cseréltem, illetve még egy másik fajta rajzot
Kép nagyban
Sziasztok!
Érdeklődném kinek melyik ccfl cső teszter vált be jobban a Hq-s vagy a Sinis? Esetleg más cégtől tud valaki olcsóbbat?
Tisztelt fórumtagok!
Adott a címben említett teszter, ami egyébként jól működik nem buherált szép darab, viszont azt vettem észre esetenként mikor nagy meredekségű csövet mérek
akkor a teszt gomb megnyomása után felkúszik szépen a mutató és neki áll kilengeni +- irányban akát 5-5 millimétert is és nem áll be fixre.
Jellemzően ez akkor szokott bekövetkezni ha nagy meredekségű csövet mérnék, ahol olyankor ugye a belső 1.4 kHz -es oszcillátor jelét osztom le eléggé, mellékelek egy kapcsolást
amin ez látszik szépen.
Maga az oszcillátor szépen be van állítva mind frekvencia, mind jelszint tekintetében, mellékelem még egy videót is ahol a szkóp a G1-re van akasztva és a negatív rács feszültséget állítom, illetve
a meredekség skálát, ezáltal ugye osztom a kimenő jel erősségét.
Ami le kell szögezzek lelkes amatőr vagyok sok sok éve ezért ha valamit nem jól fogalmaznék az ennek a hibája, a videó nem a nagyközönségnek készült eredetileg ezért a rendetlenségért elnézést, ill ha valami nem érthető elsőre.
A kapcsolási rajzon szereplő kondenzátorokat C8-C18 ellenőriztem, ill próbára kapott kettő teljesen újat, a hálózati 50 Hz ugyanúgy ott van, próbáltam azt is hogy a mátrix táblán semmit sem kapcsolok be csak kizárólag a negatív feszültséget, a jelenség ugyanez.
A kérdés az, a hálózati brumm okozza e a mutató ingását (így jöhetett ki a gyárból?) , vagy amit kaptam tippet lehetséges hogy valamilyen hálózaton lévő zavar akadna össze az oszcillátorom frekvenciájával?
Minden tippnek örülnék!
Video
Kapcsolási rajz
Tisztelt tagtársak!
Adott a címben említett csőteszter, amit a lent linkelt videó alapján élesztenék fel, csinálom lépésről lépésre a kalibrálását
a videón lévő egy L3-3 elvben ugyanaz, de javítsatok ki, berakom a 4 csapot 20/1, 26/1, 40/2, 52/2 pozícióba ahogy a videón.
Akad itt olyan aki esetleg használt ilyen, dolgozott vele? Amit tudtam csövet ki cseréltem benne, sajnos mind nem volt kéznél,
ha valakinek lenne tippje mire nézzek rá, mi szokott ezekben tönkre menni örülnék, 220-voltot kap egy autótrafóról.
Video