Kaptam ezt a tv-ét,a volt gazdája szerint megállt egyik pillanatról a másikra.Chassis cp093f. Megjavítanám magamnak mert van benne dvd is,de elakadtam.Eddig lemértem a tápfeszeket a b+ a sortranyó collektorán 160v kiforrasztva a tranyót és helyébe 60w izzó indítva 140v stabilan.Ha bent a sortranyó a led zölden világít a relé kattog 2-3 másodpercenként ekkor a led pirosra villan be.A sortranyó diódás ennek 80ohm ellenállása van kiforrasztva e.b.között.. hát sokallom de nem talátam az adatlapján mi lenne a jó érték.Tranyóval indítva a sor teljesen áll,de a kattanások ideje alatt a videófesz a képcsőkártyán 60 v-ra ugrik, de rögtön letilt a védelem.A sortranyó meghajtó trafó primer oldalán 12v, dc a szekunderen nincs semmi.Kiforrasztva a primer 32 ohm a szekunder átfütyül multival,pár ohm.Sajnos még mindig rossz a szkóp nem tudok frekis jelet mérni.A meghajtó trafó tranyóját már cseréltem,egyébként mindegy hogy a sortranyó kint vagy bent van indítva a led zölden világít.A sortranyó helyettesítővel is ugyan az a helyzet új bu2508, de ez lomhább az adatlap szerint.Elkók átmérve zárlat nincs félvezetőkön,aki tud segítsen.Köszönöm mindenkinek és boldog új évet minden tanyalakónak. Üdv fragola.
Távirányítóval bekapcsolva ciripelt, főkapcsolót ki-be kapcsolva újra-újra indult, utána müködött rendesen egész nap, tegnap igy ment, ma szétszedtem, mert megint ugyanazt csinálta, burkolatot levéve a ciripelés mintha a sortrafó felől jött volna, de a panelt kiszedve mégsem, hanem az STR F6653 IC környékére korlátozódott a hang.Ott kicseréltem a mellette lévő kondenzátort igaz nem ugyanolyanra(50V/30uf), hanem kicsit nagyobbra, mérete is nagyobb, de befért(63V/67uf).Úgy néz ki mostmár müködik.

Üdvözlöm a Kollégákat!
A címben említett probléma miatt érdeklődnék, nincs-e véletlenül valakinek elfekvőben egy sorkimenője? 50H 0000177-es típus, megfelelője a HR 7880. Már nem találok sehol sem, de egy barátomnak javítanám ezt a készüléket.
Sziasztok
A fent említett tévében nincsenek színek csak a vga bemeneten keresztül ad színes képet.
Mi az véleményetek hol keressem a hibát?
kép:
http://oi59.tinypic.com/263vt45.jpg
service manual:
http://www.filesnack.com/files/cti4ky0i