Mivel új vagyok az oldalon,először is szeretnék üdvözölni mindenkit,aki itt tevékenykedik az oldalon,ami már számtalanszor nyújtott nekem segítséget,a regisztráció nélkül letölthető anyagokkal.
Sajnos nem vagyok egy zseni ezzel én tisztában vagyok ( sokan vannak, akik láttak már kondit,meg diódát annak hiszik magukat) Csak hobbi szinten barkácsolok gyerek korom óta,ami még most 39 éves koromra is megmaradt. Ezt azért írtam le mert a segítő szándékú tagoktól szeretnék előre is elnézést kérni ha valamit elsőre nem értenék meg. Köszönöm.
A problémám amiben segítséget kérek ,egy Dell D810 laptop. Az invertere nem működött,így kaptam a készüléket. Az inverter tápfeszültségeit, magán az inverter panelon ellenőriztem,amikor az 5v-os részt mértem, a műszer csúccsal sajnos összezártam a negatív résszel,és azóta nem indul a lap. Tudja valaki esetleg hogy van e valami védelem ami ilyenkor elszáll,és köze van a lap indításához?
Előre is köszönöm.
Üdv Mindenkinek!
A fenti géphez keresek billentyűzetet. Ha valaki tud ötlettel szolgálni a beszerezhetőségéről, azt nagyon megköszönném!
Laci
Sziasztok!
A segítségeteket kérném: Hozzám került az alábbi, képeken szereplő tápegység, aminek az egyik IC-je felrobbant, nincs is meg a felső része, így nem tudom megállapítani, hogy mi volt benne. ( 8 lábú, dual-inline tokban van). Az első képen az elkó alatt látszik. Köszönöm a segítséget.
Üdvözlettel:
Attila
Sziasztok
az történt hogy memot kellett böviteni. az alján lévő mudult, kicseréltem ekkor még jó volt, de amikor a másikat is cseréltem (a billentyű alattit) akkor már se kép se hang, töltőt sem veszi észre be sem kapcsol, proci tram nélkül se. Valami elszállt a táprészuben DE merre induljak?