Sziasztok
az történt hogy memot kellett böviteni. az alján lévő mudult, kicseréltem ekkor még jó volt, de amikor a másikat is cseréltem (a billentyű alattit) akkor már se kép se hang, töltőt sem veszi észre be sem kapcsol, proci tram nélkül se. Valami elszállt a táprészuben DE merre induljak?
Sziasztok Kollégák!
Egy Dell Latitude D410 laptop töltőjével van probléma.A töltőről működik a gép de nem tölt.3 pólusú csatija van.2 póluson megy ki a 19V a 3. pólus egy tranyó kinézetű valamire megy.Ez a töltőben van,2929 és B4381 van rajta.Gondolom ez kapcsolná át a laptopot töltésre.Na de mi ez?Kérem segítsetek.Előre is köszönöm.
Üdv:selindion
Sziasztok!
A 9 éves Dell Latitude D830 laptopomnak az akkuja most csukta be a kaput végleg (9 év az elég szép idő volt, nem igaz?) és szétszedtem, hogy megnézzem mit tudnék vele csinálni és találtam benne 6 db. 18650-es ipari cella akkut, amiből 4 még jónak tűnik, 2 már nem annyira. Van egy másik típusú Dell laptophoz is egy használt akkum amiből két jót áttudnék tenni a D830-asnak az akkujába, de valahol mintha olyasmit olvastam volna, hogyha a cellákat úgy kell kicserélni ilyen laptop akkuban, hogy az akkunak végig feszültség alatt kell lennie egy külső tápról különben nem fog működni miután összeszerelted és betetted a laptopodba.
Szóval mi az igazság, valóban feszültség alatt kell lennie az akkunak a cellák cseréjének az időtartama alatt és ha igen, pont annyi feszültséggel amit maga is szolgáltat amikor fel van töltve (a jelen esetben 11,1 V), vagy sima 12 V-ot is lehetne itt használni?
üdv: megkértek, vegyek mikrofonos fülhallgatót fenti géphez, -3,5 mm jack- de nem tudom, milyen a bekötése, mert kétféle van
Bálint