Szép napot Mindenkinek!
Kicsit megkésve(nátha), de B.U.É.K. minden Tanyalakónak!
Szeretnék tanácsot kérni az alábbi probléma orvosolásához. Adott egy Electrolux EWF10240W típusú elöltöltős masina, ami tökéletesen működik, csak a digit kijelző olyan halványan mutatja az információt, hogy nappal semmit, esti sötétben gyengén látszódik, hogy mit jelez ki. (többnyire a hátralévő időt szeretnénk leolvasni, de ez nappal nem lehetséges) Nem tudom, valaki tapasztalt-e már hasonló problémát, illetve mi okozhatja, hogy a kijelző gyengén világít, a visszajelző ledek (pl centri fordulatszám mellett) pedig normál fényerővel?!
Esetleg a kijelző hibásodott meg?
Köszönettel!
Üdv
Opeles
Szép reggelt!
A hiba okát összefoglalva, az LCD kijelző ledes (Kari által említett bond huzalos) háttérvilágítása adta meg magát, amit természetesen csak a komplett vezérlő egységgel együtt lehetne beszerezni, külön nem. Az András által küldött kijelző egy másik típus volt, ami nem kompatibilis az adott elektronikával, viszont nagyon szép háttérvilágítása volt neki. Ezután következett a két kijelző szétbontása a hiba megoldásának érdekében. Mellékelek egy fotót az eredményről. A nehézségek között néhány olyan dolog szerepelt, hogy a két LCD kijelző 1mm eltérést mutat, széltében és hosszában is, ezáltal a fogadó műanyag tartó átalakítására is szükség volt.
Szeretném ezúton is megköszönni mindenkinek a segítő és építő hozzászólásokat!
Üdv
Opeles
Sziasztok.
Electrolux EWW1678 Szárítós mosógép minden programon kiszámíthatat időnként megáll.
Ajtó zárva,rogram fut, óra számol, mosos pedig áll.
Van hogy 10p szünet után ismét folytatja a mosást.
Hibakód, szivárgó áram,mérhető hiba nincs.
Van hogy a mosás hibátlanúl végigmegy és a szárítás közben áll meg.
Találkoztatok már ezzel a hibával?
Sziasztok!
Van egy Electrolux PerfectCare 700 ew7w4684w mosó-szárítógép ami első körben E91-es hibát dobott random pillanatokban, néha ki-be kapcsolt magától mosás közben és kikapcsolt állapotban az érintő gombok nyomásra hangot adtak.
A kezelő panelra megérkezik az 5V, 12V és látszólag valami kommunikáció is van a buszon, de már be sem kapcsol. Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy milyen irányba induljak?
Nagyon köszönöm.
Sziasztok!
Egy kis segítségert kérek, fenti problámára nem találok megoldást. A perifériák jók, a motorja kifújva, szénkefék rendben, motor mérve is jónak mutatja magát. Bekapcsolás után azonnal 54 hibakód. Elhoztam a vezérlőjét, de azon sem találok hibát. Esetleg vmi ötlet/tapasztalat? Köszönöm!