Sziasztok!
Került hozzám a címben szereplő készülék.
A hibája a következő:
Bekapcsolva látszólag mindenre reagál, de a vezérlő panelen mérve már nem ez a helyzet.
A reléket 2 darab ULN2003A kellene kapcsolgatnia.
Ebből az egyik rendben megy is azaz részben kapcsol is. (világítás fő áramkőrt.)
De a másik ULN2003A-n mérve más más feszültséget mérek, (4,5VDC-től egészen 5,5VDC-ig)
A fűtőszál reléket már nem kapcsolja, illetve a ventilátorok sem indulnak.
Amit eddig csináltam, reléket a összeset le ellenőriztem, mind kifogástalanul működik, relék párhuzamosan kötött diódáit ki cseréltem.
De mérve mind jónak mutatkozott, az ULN2003A IC-ket is cseréltem.
De a hiba nem akaródzik elhárulni.
Hibát nem jelez a készülék.
Az 5VDC stab IC enyhén melegszik de nem rendellenesen.
Sajnos tanácstalan vagyok, amit lehetett kiméregettem, de többre nem jutottam.
Mellékelek képeket a panelemről.
Ezért szeretnék némi tanácsot kérni a kollégáktól, hát ha volt valakinek ilyen jellegű hibája.
Minden ötletet szívesen fogadok!
Üdv Istvan78!
Sziasztok, tárgyi mosógép igen kevés használattal csapágyas lett ( jól dolgoztak az élettartam-mérnökök a gyárban....). Mivel használható robbantott ábrát és alkatrészjegyzéket nem lelek, először azt kérdezném, hogy csapágyazható-e ez a gép? Ha pedig igen, akkor a második kérdésem a csapágyak és a szimmering méretére lenne szükségem, hogy beszerezzem. (A mosógép tőlem még 300 km-re van). Nagyon szépen köszönöm, ha tanáccsal segíteni tudtok ! Üdv.:B.Sándor
Sziasztok Urak,
Előrebocsájtom nem vagyok mosógépszerelő. És mégkevésbé elektronikai szakember... Pusztán hobbiból foglalkozom mosógépekkel.Lehet a történet mások számára kézenfekvő..
Szóval ismerős által hozzámkerült fentnevezett gép.Kukától megmentve. A készülék csupán 2 éves. A hiba:Ajtó nem reteszel be, mosás nem indul.
Szerelő már látta, ajtókapcsoló csere végrehajtva, alkatrész+munkadíj=félhavi fizetés.Gép továbbra sem jó. Szerelő szerint vezérlőpanel baj.
Mikor hozzám érkezett,a gép elindult. Egy mosás végigfutott. A második már nem indult el. A gép próbálta az ajtót bereteszelni.5.próbálkozás után kiállt E43-as kóddal.
És itt KÖSZÖM meg azon kollégának az önzetlen segítségét felénk aki feltette a tanyára az Electrolux EWF doksikat !! KÖSZÖNET !
Ebből a doksiból sikerült hibát olvasni a PCB-be.
E kód szerint ajtóreteszelés hiba áll fent.
Ajtóreteszt szétszettem(a régit,mert még megvolt) Kimértem ki-kivel,merre.
Gépen szintén kimérem. És..Fizikailag a reteszelés megtörténik.A zárás infó eljut a komputerig. A gép mégsem indul.E 43-as hibakód.
Gép eleje szétborít. Vezérlőpanel hóót mocsok a finom portól. ExGelka-s kollégának itt köszönet a szárítógépünkön tett áldásos munkájának-melyet felidézve-én is letakarítottam a panelt alkohollal és -jobb híján-egy rossz fogkefével...
Szóval panel tiszta.
Panel visszaszerel..E 43 hiba továbbra is..
Egyszerű paraszti ésszel. Kezdem lehúzgálni az érzékelőket és méregetni. Érzékelők jók.
Ám egy óvatlan pillanatban-vagy szerencsére- egyik stekker lemarad.
És.. Gép INDUL !!!
Ez a stekker:FŰTŐBETÉT !
Ellenállás ellenőrzése: JÓ.
Testhez: 20 KOhm.. Ez sz...r !
Betét kiszed. Agyon vízköves.
Következő lépés-ez már talán istenkáromlás-betét sütőbe berak.Kiszárad,be gépbe,gép indul. Egy mosás,második nem indul.
Betét cserét követően a gép HIBÁTLANUL teszi a dolgát !
Régi betétről leszedtem a vízkövet, és látom többhelyen apró rozsdafoltos. Ez kuka.
Bocs a hosszúra nyúlt leírásért.
Kérdésem: Az a nyavajás panel miért nincs annyira inteligens,hogy tudja sz..r a betét ?
Holott a hibakódok között több is van amelyik a betéttel kapcsolatos ?
Autódiagnosztikával foglalkozom-és mint írtam ez csak hobbi-ott azért legtöbbször van összefüggés ok és okozat,hibakód és hiba között.
Vagy csak nekem volt ez ennyire nem egyértelmű ???
További szép napot Nektek !
Üdv! Segítséget kérnék a címbeli EWM2100-as típusú mosógép vezérlőpanel alkatrészeinek a beazonosításában! Sajna volt oly rendes egy "bádogos", hogy megpróbálta megjavítani a panelt! A képért köszönet Janó-nak, az enyém is ilyen, csak nem biztos, hogy a táp IC régebben is LNK364-es volt például! Köszönettel!