Üdv mindenkinek! Lakozik ebben a gépben egy EWX13611HA elektronika aminek a tápja csak pulzál. A nagyobb feszültségű ágon is csak 1-2V -ig megy fel a feszültség, gondolom a védelem visszatilt. Cseréltem az LNK364-et, és a tl431-et, de nem hozott eredményt. Kondikat átnéztem. Megtáplálnám a két szűrőkondin a szekunder oldalon, külső tápról , de rajz hiányában nem vagyok biztos benne hogy 5v, és 12V jön ki belőle. Ha tudnátok a táp részéről egy rajzot, vagy esetleg valami ötletet adni, vagy fesz. értékeket írni azt nagyon megköszönném.
Sziasztok!
Ehhez a készülékhez keresek rajzot, illetve alkatrész beszerzési forrást.
Valószínű, hogy a tulaj által megadott infó szerint klixonjával, de az is lehet, hogy a hőszabályzójával van baj.
Üdv.:Ckó
Üdv!
Lenne egy ilyen beépíthető lap.
Mi lehet az E9 hiba?
Kösz.
Sziasztok!
Adott a címben szereplő kondenzációs szárítógép, aminek az aljából csöpög a víz. Sajnos nem vagyok jártas a szárítógépek területén, ezért kérem a segítségeteket. A gép elvileg még garanciális, csak nem szeretném olyan miatt kihívni a szerelőt, ami valójában nem is hiba és én is meg tudom egyszerűen oldani. Aztán jól felszámolja a kiszállást meg egy óra munkadíjat.
Szóval kiszedtem a kondenzátor egységet és befényképeztem a helyére. (legaramlas_1.jpg) Ezen a képen a légáramlás (általam feltételezett) sorrendjét nyilakkal és számokkal jelöltem, illetve bejelöltem, hogy hol áll némi víz, aminek szerintem nem kellene ott lennie. A 4. számmal jelölt nyíláson át (ami már a szabadba vezet) csöpög a víz. Nem sok, a szárítás elején kb. 2-3 másodpercenként 1-2 csepp, aztán ahogy száradnak a ruhák, már egyre kevesebb jön. A kondenzátor egység (kondenzator.jpg) hosszirányban (1.-2. irány) gumi szegéllyel vízmentesen le van szigetelve (a gumi és a „fogadó” műanyag perem nincs megsérülve), innen elvileg nem kerülhet ki víz. A kereszt irányban (3.-4. irány) áthaladó levegő viszont már a szabadba távozik.
Elképzelhető, hogy ebből a levegőből csapódik le némi víz a lemezeken és emiatt csöpög? A gép alján gyárilag van egy műanyag lemez (also_lemez.jpg) ami belülről egy kb. 0,5cm vastag szivaccsal van borítva. Lehet, hogy az eredeti elképzelés az, hogy azt a pár csepp vizet a szivacs felszívja és a meleg pedig kiszárítja? Ha tényleg úgy működik, ahogy fent leírtam, mitől lehet nálam több a víz a kelleténél? A szivacs már nem bírta magába szívni és a padlón is megjelent.
Előre is köszönöm, ha segítetek!
Szerk: Filc tömítés és kondenzátor egység csere.
Üdv:
Gyula